2019-06-05T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co dalej z brakującym odcinkiem ulicy Gwiezdnej? Mamy odpowiedź prezydenta [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
6

Wracamy do tematu „absurdu drogowego” na ulicy Gwiezdnej. W odpowiedzi, której udzielił nam prezydent Łukasz Kulik, jest sporo niewiadomych.Przypomnijmy. W opisywanym przez nas „absurdzie drogowym” chodzi o brakujący odcinek przebudowanej niedawno ulic Gwiezdnej, biegnącej przez osiedle Łazek i miejscowość Zabrodzie. Od strony Ostrołęki łączy się ona z ulicą Padlewskiego a od strony Zabrodzia z DK-53. Niedawno droga ta została w części przebudowana. W części, bo jedynie na odcinku kilkuset metrów położony został asfalt – podłoże bitumiczne zaczyna się około kilkanaście metrów za skrzyżowaniem z ulicą Padlewskiego i biegnie przez kolejne kilkaset metrów.
Z naszych ustaleń wynika, że pierwsze podejście do przebudowy tej drogi wykonano w 2017 roku. Inwestycję wspólnie miały zrealizować samorządy Ostrołęki i Olszewo-Borek. Fundusze na ten cel po obu stronach zostały zabezpieczone, jednak inwestycja nie doszła do skutku. Przeszkodziły obfite opady deszczu, które sprawiły, że realizacja inwestycji nie była możliwa w roku 2017. Niewykorzystane środki przesunięto na rok 2018. Tym razem jednak zawiódł wykonawca, środki znów trzeba było przesunąć.


Ostatecznie jednak przed kilkoma tygodniami prace zostały podjęte. Mieszkańcy liczyli, że w końcu będą mogli korzystać z komfortowego dojazdu do własnych domostw. Ich radość nie trwała jednak długo – drogowcy zwinęli maszyny i odjechali a efekty ich pracy widzimy na nagraniu wideo.


O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika. Odpowiedź nie napawa optymizmem, jest w niej wiele niewiadomych. Prezydent nie wie np. „jaki był powód niewykonania nawierzchni asfaltowej na terenie miasta Ostrołęki przez Gminę Olszewo-Borki”. Wiadomo natomiast, że budżecie na 2019 rok nie zostały zabezpieczone środki finansowe na wykonanie projektu i przebudowę tego odcinka.


Poniżej publikujemy treść odpowiedzi udzielonej przez prezydenta miasta.


„(...)Przedmiotowy fragment drogi gruntowej od strony skrzyżowania z ulicą Padlewskiego o długości około 67 mb, położony na terenie miasta Ostrołęki, stanowi drogę wewnętrzną (bez nazwy) łączącą ulicę Gwiezdną w Zabrodziu z ulicą gen. Zygmunta Padlewskiego w Ostrołęce. W ostatnim czasie została przebudowana ulica Gwiezdna położona na terenie gminy Olszewo-Borki.


W dniu 25 lutego 2019 Rada Gminy Olszewo-Borki zobowiązała się do utwardzenia przedmiotowego odcinka drogi na terenie miasta Ostrołęki o długości około 67 mb zobowiązując się przy tym do poniesienia kosztów związanych z utwardzeniem tego odcinka drogi, w ramach rozliczeń z wykonawcą drogi – ulicy Gwiezdnej w Zabrodziu.


Miasto Ostrołęka zobowiązało się ze swojej strony do dokonania zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę, zgodnie z prawem budowlanym, polegających na przebudowie drogi wewnętrznej, tj. wykonaniu nawierzchni asfaltowej. W dniu 8 marca 2019 roku uzyskanie zostało zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu, co jest równoznaczne ze zgodą na rozpoczęcie robót. W dniu 11 marca 2019 roku powyższe zaświadczenie zostało przekazane do gminy Olszewo-Borki. Jednocześnie Miasto Ostrołęka wyraziło zgodę na wejście na teren przez wykonawcę, w celu wykonania robót związanych z utwardzeniem drogi.


Niestety w chwili obecnej Miasto nie posiada wiedzy jaki był powód niewykonania nawierzchni asfaltowej na terenie miasta Ostrołęki przez gminę Olszewo-Borki.


Na dzień dzisiejszy w budżecie Miasta na rok 2019 nie zostały zabezpieczone środki finansowe na wykonanie projektu i przebudowę ulicy Gwiezdnej. Rozważenie możliwości realizacji wnioskowanej inwestycji może nastąpić w sytuacji pozyskania wolnych środków finansowych.


Na odcinku drogi wewnętrznej łączącą ulicę Gwiezdną w Zabrodziu z ulicą gen. Zygmunta Padlewskiego w Ostrołęce obecnie nie są prowadzone żadne prace. W miarę potrzeb będą wykonywane prace drogowe w ramach bieżącego utrzymania dróg.


Miasto nie posiada wiedzy na temat kosztów wykonanej inwestycji przebudowy ulicy Gwiezdnej w Zabrodziu, ponieważ inwestycję wykonywała na własnym terenie gmina Olszewo-Borki.


Prezydent Miasta

Łukasz Kulik”


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:05 05-06-2019,   0%
Czyli kaszana
odpowiedz   •   oceń :  
~szczena, 14:28 05-06-2019,   100%
Jak nie wie i nie ma wiedzy to się nie nadaje REFERENDUM
odpowiedz   •   oceń :  
~xyz, 18:29 05-06-2019,   100%
Ten nasz prezydent to taki ŚWISTAK
Siedzi sobie i zawija sreberka i nie wie co się w mieście dzieje.
Oj zafundowaliśmy sobie gospodarza, zafundowaliśmy.
Szkoda Ostrołęki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:17 05-06-2019,   100%
@~xyz Zwalniać zwalniać asfalt do zwolnienia, wszyscy do zwolnienia
odpowiedz   •   oceń :  
~wa=mac, 21:25 05-06-2019,   100%
W Borkach rządzi PIS niech buduje w Ostrołęce.
Jak śmieli nie pobudować drogi ?

Ogrodnik, Kaszana, Kamerka... mają przecież zajęcie muszą zwalniać... zwalniać... zwalniać...
odpowiedz   •   oceń :  
~Heya, 21:29 05-06-2019,   100%
Mam pytanie do Pana Kulika: kiedy Miasto Ostrołęka dokończy budowę fragmentu ul. Wierzbowej (obecnie droga gruntowa) do DK  61? To jest dopiero absurd, proszę dziennikarzy o zajęcie się sprawą.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6