eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co dalej z budową elektrowni? Prezydent-elekt zdradził, jakie ma plany

REKLAMA
zdjecie 942
REKLAMA
Posłuchaj
Wczoraj w Radiu Nadzieja gościł prezydent-elekt Ostrołęki Łukasz Kulik. Padło także pytanie o przyszłość budowy elektrowni w naszym mieście i jaki będzie do niej stosunek nowych władz miasta.

Ziarno niepokoju po wyborach w sprawie ostrołęckiej elektrowni zasiewane było głównie przez zwolenników PiS. Choć mieli do tego powody, bo Maciej Kleczkowski - przyszły wiceprezydent Ostrołęki i bliski współpracownik nowego prezydenta - wielokrotnie powtarzał publicznie, że nowa elektrownia w Ostrołęce nie powstanie. Jak wygląda to naprawdę? Posłuchajmy prezydenta-elekta.

- Sytuacja z elektrownią wygląda tak, że my ze strony miasta mamy dokończone wszystkie procedury. Praktycznie cała inicjatywa jest po stronie rządu i na pewno nie będę blokował tego pomysłu. Zresztą, nie mógłbym. W kampanii nie było czasu porozmawiać o tym, ale jako prezydent to nie mogę tak robić, bo działanie na niekorzyść samorządu wiąże się z pewną odpowiedzialnością, nawet karną. Z mojej strony ten pomysł ma pełne wsparcie. Na razie czekamy kiedy ruszy budowa. Za rok mamy wybory parlamentarne, więc ja będę gorąco kibicował, żeby to już było widać - powiedział Łukasz Kulik w rozmowie z ks. Marcinem Sobiechem.

Na razie na budowie ostrołęckiej elektrowni niewiele się dzieje, ale być może ta informacja uspokoi wiele osób, obawiających się o przyszłość inwestycji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 942
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×