zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-22T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Co jest potrzebne do założenia akwarium?

REKLAMA
REKLAMA

Założenie prostego akwarium to dość łatwa i nieskomplikowana praca. Niemniej jednak, aby wykonać to dobrze, należy wcześniej trochę poczytać na ten temat, obejrzeć filmy instruktarzowe lub zasięgnąć porad specjalistów. Nieprawidłowe przygotowanie do wystartowania zbiornika może przysporzyć nam wiele kłopotów. Co zatem jest nam potrzebne do prawidłowego założenia akwarium w domu?


Podstawowe produkty


Pierwszą i podstawową rzeczą, jaką potrzebujemy jest szklany zbiornik. Do wyboru mamy zbiorniki zbudowane ze standardowego szkła lub ze szkła Optiwhite, które dzięki obniżonej zawartości żelaza charakteryzuje się większa bezbarwnością. Ponadto możemy wybrać akwarium proste lub profilowane o zaokrąglonej ściance przedniej. Oczywiście zbiorniki dostępne są w wielu rozmiarach, wszystko zależy od tego, jaki chcemy zakupić.


Kolejną rzeczą, jaką potrzebujemy jest oświetlenie, a właściwie oświetlenie led do akwarium, bo aktualnie jest to najnowocześniejsze rozwiązanie. Jeśli nasz zbiornik ma mieć pokrywę, to zazwyczaj oświetlenie montowanie jest fabrycznie w pokrywie. Co ważne oświetlenie powinno być dostosowane do wielkości zbiornik oraz jego przeznaczenia.


Niejako sercem naszego akwarium będzie filtr, którego zadaniem jest dbanie o czystość wody oraz wprowadzanie jej w ruch. Wydajność filtra dostosowujemy do wielkości zbiornika. Do wyboru mamy trzy rodzaje filtrów: wewnętrzny, kaskadowy i kubełkowy. Najprostszy i najtańszy jest filtr wewnętrzny, a najbardziej wydajny i najdroższy filtr kubełkowy.


Poza tymi podstawowymi rzeczami, będziemy także potrzebować dodatków do obsługi i pielęgnacji naszego zbiornika. Wśród nich można wymienić grzałkę, siatkę do ryb, termometr, czyścik do szyb, pęsetę do sadzenia roślin, czy nożyczki do przycinania liści. Można także nabyć gotowe zestawy akwariowe, dzięki czemu nie będziemy musieli kompletować poszczególnych elementów.


Jeśli zaś chcemy profesjonalnie zajmować się akwarystyką, to niezbędny będzie również zakup zestawu co2 do akwarium.


Wypełnienie akwarium


Jeśli już mamy wszystko, co potrzebne do funkcjonowania akwarium czas zająć się tym, co powinno się w nim znaleźć. Tu najważniejsze jest podłoże, to one będzie odpowiadało za wystrój, stworzy bazę do roślin oraz będzie środowiskiem życia zwierząt wodnych. Jako podłoża możemy użyć różnego rodzaju żwirków akwarystycznych lub piasku albo użyć profesjonalnych podłoży. Wraz z podłożem wprowadzamy także takie elementy wystroju, jak korzenie, kamienie, figurki i inne.


Ostaniem elementem, którego potrzebujemy to rośliny, które nie tylko dodadzą uroku naszemu zbiornikowi, ale przede wszystkim zbudują podwodny ekosystem naszego akwarium. Po zalaniu zbiornika i odczekaniu około dwóch tygodni pozostaje nam już tylko wpuszczać rybki i inne stworzenia wodne.


Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×