eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co łączy prezydenta miasta z Markiem T.? Kontrowersyjny biznesmen znów na horyzoncie

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
Łukasz KulikŁukasz Kulik
REKLAMA

Co łączy prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika z biznesmenem Markiem T., którego na początku swojej kadencji upoważnił do wglądu w ważne dokumenty w ratuszu? Choć sprawę starano się wyciszyć, to T. znów pojawia się na horyzoncie. Tym razem w przetargach Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Marek T. to ostrołęcki przedsiębiorca, budzący sporo kontrowersji w naszym regionie. Przeciwko niemu toczyło się wiele spraw sądowych. Jak udało nam się ustalić, niektóre kończyły się prawomocnymi wyrokami przeciwko biznesmenowi.

Po wyborczym zwycięstwie Łukasza Kulika, T. dość nieoczekiwanie pojawił się... w ratuszu. Tam otrzymał dostęp do ważnej dokumentacji, m.in. sprawdzał inwestycje drogowe. Nie dało się ukryć, że wykonuje pracę dla Urzędu Miasta, choć prezydent Łukasz Kulik w nieudolny sposób starał się kryć swojego bliskiego współpracownika. W odpowiedzi na pytania naszego portalu najpierw zarzekał się, że T. nie pracuje w ratuszu, później zmienił zdanie i przyznał się, że z Urzędem Miasta wiązała go umowa. Jaka? Udzielał wymijających odpowiedzi.

Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.  Portal eOstroleka.pl opublikował wówczas także dokument z podpisem prezydenta Łukasza Kulika, jednoznacznie świadczący o tym, jakie uprawnienia miał T. w ratuszu.

W pełnomocnictwie, jakie Kulik wystawił Markowi T., upoważnił on go do dostępu do dokumentacji znajdującej się w Wydziale Dróg, Wydziale Finansów, Budżetu, Podatków i Opłat dotyczącej realizacji inwestycji prowadzonych przez Miasto Ostrołęka, a w szczególności specyfikacji istotnych warunków zamówienia, pozwoleń na budowę, projektów budowlanych, opinii i ekspertyz, umów z wykonawcami, protokołów odbiorów, faktur. Ponadto Marek T. mógł dokonywać wizji inwestycji w terenie, sporządzać dokumentacje fotograficzne na terenach inwestycji, uzyskiwać wyjaśnienia od pracowników Urzędu Miasta, wykonawców oraz innych uczestników procesów inwestycyjnych.

Sprawa jest kontrowersyjna, gdyż Marek T. był niegdyś związany z jedną z ostrołęckich firm. W przeszłości firma realizowała wiele miejskich inwestycji, jednak teraz jest w dwóch sporach sądowych z miastem Ostrołęka. Pierwszy proces wytoczony został miastu przez firmę, dotyczy odszkodowania za szkodę poniesioną na ulicach Obrońców i Walecznych. Drugi proces - firmie przez miasto - i dotyczy kary umownej za odstąpienie od umowy na ulice Obrońców i Walecznych. Firmę prowadzi obecnie żona biznesmena. Marek T. w ratuszu mógł więc mieć dostęp do dokumentów, mogących mieć znaczenie w procesach.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, T. formalnie zniknął z ratusza. Szybko jednak wrócił "do obiegu" pod inną postacią. Prowadzi bowiem firmę pod adresem... w Nowym Dworze Mazowieckim. Firma zaczęła startować w przetargach ogłaszanych przez Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W przetargu na naprawę jezdni i chodników, jaki ogłoszono w lutym, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Marka T. Postępowanie jednak unieważniono. OPWiK ogłaszał jednak kolejne przetargi - na usługi transportowe przy robotach budowlanych najniższą ofertę złożył nie kto inny, jak Marek T i jego przedsiębiorstwo. Wczoraj otwarto też oferty w ponownym przetargu na naprawę jezdni i chodników. Najniższa oferta? Możecie się domyślić - firma Marka T.

Czy to zwykły przypadek, czy może te działania to kolejny element współpracy prezydenta z kontrowersyjną postacią ostrołęckiego biznesu? Tego możemy się jedynie domyślać. Można nawet zapytać, choć biorąc pod uwagę poprzednie - dość pokrętne - odpowiedzi, dojście do tej prawdziwej informacji mogłoby zająć trochę czasu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×