2019-08-31T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co robić w weekend? Oto nasze propozycje!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, sprawdźcie jakie imprezy czekają na Was w Ostrołęce i powiecie.

 

Pierwsza z imprez rozpocznie się już w piątek 30 sierpnia. Ostrołęckie Centrum Kultury w Ostrołęce zaprasza do wspólnego "Pożegnania Lata" na Plaży Miejskiej, start godz. 17:00.

zdjecie

 

W piątkowy wieczór znajdzie się też coś dla fanów muzyki klasycznej. W niepowtarzalnej scenerii Muzeum Kultury Kurpiowskiej zabrzmią popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe a także utwory musicalowe. Zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołece o godz. 19:00.

zdjecie

 

 

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Z tej okazji już w sobotę 31 sierpnia 2019 odbędzie się Ostrołęcki Piknik Historyczny, który rozpocznie się o godzinie 14:00. W planie Pikniku jest m.in. gra miejska „Karta rekruta”, wystawa broni i wyposażenia wojskowego, pokazy ułanów, rekonstrukcja wydarzeń z 1939 roku, koncert Huberta Bojarskiego oraz ognisko. Miejsce: plaża miejska nad Narwią, ul. Wioślarska.

Kolejnym punktem w programie obchodów rocznicowych będzie uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której referaty okolicznościowe wygłoszą: dr Małgorzata Lubecka, dr Jerzy Kijowski i dr hab. Janusz Gołota. Sesja rozpocznie się o godz. 16.30 w OCK. Po sesji, o godzinie 18:00 odbędzie się koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży pt. „Capella”.
 
zdjecie
 
 
 
 
W sobotę, 31 sierpnia Galeria Bursztynowa przygotowała ciekawe atrakcje dla uczniów. Zapraszamy od 12.00 do 18.00 - pasaż obok sklepu Reporter Young Pierwsza atrakcja to MAGICZNE FOTOLUSTRO. Bedzie można wykonać gratis zdjęcie sobie i z przyjaciółmi. Wydruk zdjęć od ręki w różnych konfiguracjach Druga atrakcja to konkurs pt. "Zaprojektuj swoją koszulkę do szkoły". W ramach konkursu organizatorzy wybiorą 5 najlepszych projektów i wykonają na ich podstawie koszulki dla zwycięzców. Oprócz tego firma Reporter Young przygotowała dla uczestników wiele ciekawych nagród. Zapraszamy.
 
 
 
 
 
W sobotę, 31 sierpnia o godz. 15:00 zapraszamy na festyn Osiedla Leśne. W trakcie przewidziano sporo atrakcji. Impreza zakończy się dyskoteką z DJem. Program poniżej:
 
zdjecie
 
 
W sobotą (31.08) odbędzie się kolejny festyn tym razem w powiecie ostrołęckim. Nowa Wieś zaprasza na Charytatywny Piknik Rodzinny, który będzie się odbywał przy ul. Leśnej 2A. Program znajdziecie na plakacie poniżej.
 
zdjecie
 
 
 

Również w sobotę warto odwiedzić Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata" w Durlasach

W programie m.in. : mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, ognisko integracyjne oraz zabawa taneczna z zespołem "Havana".

Zapraszamy sobota 31 sierpnia o godz. 15.00.

 
 
 
 
Natomiast 1 września, w niedzielę zapraszamy do Czerwina na "Jarmarki Czerwińskie". Festyn rozpocznie się o godz. 12:00. Szczegółowy program na plakacie poniżej:
 
zdjecie
 

1 września to także kolejne koncerty z cyklu IV Ostrołęckie Operalia. Tym razem Jakub Milewski i jego goście zawitają do Lelisa i Olszewa-Borek

Przepiękny kameralny koncert z udziałem Olga Bończyk  i Jakub Milewski z towarzyszeniem Artura Jaronia (fortepian) i Ludmiły Borowiec-Witek (skrzypce).

Najpiękniejsze utwory z polskiego i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej w wykonaniu Olgi Bończyk, aktorki o wielkiej wrażliwości muzycznej, której będzie partnerował Jakub Milewski, śpiewak o silnej i frapującej barwie głosu. Występ artystów gwarantuje silne emocje i niepowtarzalna atmosferę. Podczas koncertu nie zabraknie utworów o miłości, w tym walca z filmu „Noce i dnie”, który artyści wykonają wspólnie.

GOK, ul. W. Broniewskiego 19, Olszewo-Borki
 
Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie, ul. Szkolna 48
 
 
 
 
W niedzielę, 1 września warto również odwiedzić Kadzidło i dożynki parafialne pn. Niedziela Kadzidlańska. Poniżej program imprezy:
 
zdjecie
 
 
 
 
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE W NASZYM KALENDARZU IMPREZ NA STRONIE GŁÓWNEJ PORTALU.
 
 
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:30 30-08-2019,   30%
Iść do erektrowni albo na Borki tam są głowne atrakcje.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311