zdjecie 5128
zdjecie 5128
2020-11-07T00:49:28+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co się dzieje z inwestycjami? Urzędnik zapowiada kroki prawne wobec... dyrektora wydziału

REKLAMA
REKLAMA
8
2
78

Co się dzieje z miejskimi inwestycjami? Po tym, jak doszło do zniszczenia nawierzchni przy Padlewskiego i Sierakowskiego, nastąpiła seria nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jeden z wykonawców oskarżył urzędnika o buszowanie na terenie budowy chodnika przy Sienkiewicza po godzinach pracy. Z kolei wspomniany urzędnik oskarża wykonawców oraz... dyrektora Wydziału Inwestycji o "naruszenie dóbr osobistych i dobrego imienia". Zapowiada podjęcie kroków prawnych. Ujawniamy kolejne pisma.

W ostatnim czasie sporo działo się wokół miejskich inwestycji. Przy Padlewskiego i Sierakowskiego doszło do zniszczenia nowej nawierzchni (straty wyniosły, według szacunków, 375 tysięcy złotych), ale właściciel jednej z firm budowlanych (będący podwykonawcą przy Padlewskiego/Sierakowskiego oraz wykonawcą przy ul. Sienkiewicza) twierdzi, że ujawnił również inną zaskakującą sytuację. "Pojechałem na teren budowy (przy ul. Sienkiewicza - red.) i zobaczyłem stojących w wykopie i grzebiących w nim panów. Kiedy krzyknąłem co tam robią, rozeszli się szybko w przeciwnych kierunkach. Sytuacja ta jest bardzo podejrzana i złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa" - informuje w piśmie do radnych, prosząc o wyjaśnienie "podejrzenia nieuczciwej konkurencji". Jedną z osób, którą wskazał, był bowiem... miejski urzędnik. Sprawa została zgłoszona na policję. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Już po tej sytuacji generalny wykonawca ulic Padlewskiego i Sierakowskiego - firma Unibep z Bielska Podlaskiego - przysłała do ratusza pismo, w którym wnioskuje o odsunięcie jednego z pracowników Urzędu Miasta (właśnie tego, o którym pisał wykonawca chodnika przy Sienkiewicza) od wszelkich czynności związanych z realizacją inwestycji przez wykonawcę, w szczególności od czynności odbiorowych. Firma powołuje się na pismo, które ujawniliśmy, jak również na informacje przekazane przez podwykonawcę.

To jednak nie koniec. Dotarliśmy do notatki służbowej, którą wspomniany urzędnik sporządził z przeglądu technicznego na ulicach Padlewskiego i Sierakowskiego. Pismo zaadresowane jest do prezydenta, ale i do radnych oraz... lokalnych mediów. Z notatki wynika obraz chaosu i wzajemnych oskarżeń, do jakich miało dochodzić podczas przeglądu. Podinspektor w Wydziale Inwestycji pisze, że zgłaszał wiele usterek, a w odpowiedzi miał usłyszeć żeby "nie gwiazdorzył". Kategorycznie stwierdza też, że nie ma postawionych zarzutów prokuratorskich, o co mieli go oskarżać uczestnicy przeglądu.

Urzędnik zapowiada również kroki prawne wobec kierownika budowy z firmy generalnego wykonawcy oraz szefa firmy podwykonawczej, jak również... swojego przełożonego - dyrektora Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Urzędzie Miasta. Zarzuca im "naruszenie dóbr osobistych i dobrego imienia". Może więc dojść do sytuacji bez precedensu, gdy urzędnik wystąpi na drogę prawną przeciwko dyrektorowi wydziału. I jak tu spokojnie pracować...

Pisma, po zanonimizowaniu, ujawniamy poniżej.

W ostatnich miesiącach kilka inwestycji (ul. Majewskiego, ul. Krańcowa, ul. Olimpijska) wzbudziło wątpliwości łomżyńskich śledczych. Prokuratura postawiła prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi zarzuty związane - jak ujęto w komunikacie - "z nieprawidłowościami przy organizowaniu przetargów". Śledztwo wciąż jest prowadzone, a do sądu nie został skierowany akt oskarżenia. Prezydent Ostrołęki nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

REKLAMA
zdjecie 5128
Notatka służbowa urzędnika - cz. 1
Notatka służbowa urzędnika - cz. 2
Notatka służbowa urzędnika - cz. 3
Pismo firmy Unibep do Urzędu Miasta

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×