eOstroleka.pl
,

Co z bezpieczeństwem energetycznym Polski?

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W związku z planowaną podwyżką cen gazu szef KP PiS wystosował list do premiera Donalda Tuska, w którym pyta o bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że list jest reakcją na ostatnie niepokojące informacji dotyczące rezerw i cen gazu.

- Wystosowałem pismo do pana premiera Donalda Tuska w sprawie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i kwestii opłat, jakie ponosimy za ogrzewanie mieszkań. Wczoraj mogliśmy usłyszeć, że po kilku dniach mrozów już są naruszane nasze rezerwy dotyczące gazu ziemnego. Usłyszeliśmy także, że zmniejszone zostały dostawy gazu ziemnego do Polski - powiedział Mariusz Błaszczak, zauważając, że informacja została przedstawiona nie przez członków rządu, ale przez rzeczniczkę Komisji Europejskiej. - Widzimy, w jaki sposób opinia publiczna dowiaduje się tego, co nas realnie dotyczy - stwierdził.

Szef KP PiS w liście do premiera poruszył także sprawę planowanej podwyżki cen gazu.

- Jeśli to prawda, to Prawo i Sprawiedliwość stanowczo się temu sprzeciwia. Można tak prowadzić politykę bezpieczeństwa energetycznego, żeby zróżnicować źródła dostaw, a konsumenci nie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z gazem - zaznaczył.

Dodał także, że w związku z mrozami i ogromnymi kosztami ponoszonymi często przez najuboższych przy ogrzewaniu mieszkań, PGNiG powinno rozłożyć regulowanie należności na raty.




[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9  10 dk11
dk12  13 dk14  15  16  17  18
 19  20 dk21  22  23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30  31  1
×