eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Co z budową drogi pod mostem kolejowym? Wkrótce mogą zapaść ważne decyzje

REKLAMA
REKLAMA

W styczniu 2024 r. mogą zapaść kolejne decyzje administracyjne dotyczące planowanej budowy drogi Ostrołęka-Dzbenin, m.in. pod mostem kolejowym w Ostrołęce. To niezwykle ważna inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców podostrołęckich miejscowości.

- Ostrołękę i Dzbenin, a co za tym idzie Kamiankę i Korczaki połączy nowa droga, która zgodnie z planem będzie przebiegać pod mostem kolejowym. To skróci mieszkańcom gminy Rzekuń dojazd do miasta o kilka kilometrów - informowaliśmy w styczniu tego roku.

Droga ma przebiegać wzdłuż Narwi i pod kompleksowo przebudowanym mostem kolejowym. łączna długość projektowanego odcinka ma wynieść około 2,5 kilometra. Droga ma stanowić najkrótszy łącznik Kamianki, Korczak i Dzbenina z Ostrołęką.

W styczniu zapadną ważne decyzje?

Tymczasem, trwają już procedury dotyczące inwestycji rozbudowy drogi powiatowej Ostrołęka-Dzbenin z przejazdem pod mostem kolejowym.

Wody Polskie wszczęły postępowania administracyjne dotyczące wykonania urządzeń wodnych, czyli przebudowy rowów i przepustów - w większości na terenie Dzbenina; jak również usług wodnych obejmujących odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych.

Równolegle wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na lokalizowanie na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią nowych obiektów budowlanych - również dotyczy to tej samej inwestycji.

Termin załatwienia obu spraw wyznaczono na 12 stycznia 2024 r. Po tym terminie mogą zapaść kolejne ważne decyzje, przyspieszające przeprowadzenie inwestycji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×