eOstroleka.pl
,

Czartoryski i Mamątow ponownie w Enerdze: „To złamanie konstytucji i ogromna arogancja ze strony władz spółki”

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. energa.pl fot. energa.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

W poniedziałek parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow - po raz kolejny weszli do siedziby spółki Energa w Gdańsku. Tym razem towarzyszył im również gdański poseł PiS Andrzej Jaworski.

- Przez tydzień władze Energi nie skontaktowały się z nami w żaden sposób, nie otrzymaliśmy żadnych informacji na temat udostępnienia nam dokumentów, o które prosiliśmy. Natomiast z piątkowego wystąpienia premiera Donalda Tuska dowiedzieliśmy się, że w planach inwestycyjnych do 2020 roku nie ma wymienionego nowego bloku ostrołęckiej elektrowni - mówi Czartoryski.

Parlamentarzyści liczyli, że w poniedziałek uda im się porozmawiać z kimś z przedstawicieli rządu w radzie nadzorczej spółki, której posiedzenie odbywało się właśnie 15 października.

- W radzie nadzorczej zasiadają przedstawiciele ministerstwa skarbu, czyli de facto rządu, a parlament sprawuje nadzór nad rządem. Dlatego chcieliśmy o zachowanie władz spółki zapytać przedstawiciela rządu i poprosić go pomoc w otrzymaniu dokumentów - wyjaśnia poseł Arkadiusz Czartoryski. - Nie dosyć, że po 40 minutach oczekiwania nikt z nami nie porozmawiał, to od prawnika Energi dowiedzieliśmy się, że nie możemy wejść nawet na piąte piętro budynku, gdzie odbywało się posiedzenie rady nadzorczej. To nie tylko uniemożliwienie wykonywania obowiązków parlamentarzystom, ale również złamanie konstytucji. To ogromna arogancja ze strony władz spółki nie tylko w stosunku do nas, ale przede wszystkim wobec ludzi, którym ta informacja zwyczajnie się należy - podkreśla Czartoryski.

W ubiegły poniedziałek, 8 października, Mamątow i Czartoryski wkroczyli do siedziby Energi. Parlamentarzyści w oparciu o art. 19 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora zażądali dokumentów spółki związanych z katastrofalną decyzją o zamknięciu budowy elektrowni w Ostrołęce. Niestety, choć na miejsce wezwali policję, odmówiono im dostępu do dokumentacji.

Do tematu będziemy wracać.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×