2012-10-09T13:50:11+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Energa razem z Amber Gold finansowała film o Wałęsie: Ile pieniędzy wyłożyła spółka pozostaje tajemnicą

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5131

Grupa Energa współfinansowała film „Wałęsa”. Niestety, spółka nie chce udzielić informacji, jaką kwotę na film przekazała.

W oficjalnym komunikacie Energi z maja tego roku czytamy: Zaangażowanie w produkcję filmu, który już dzisiaj zapowiada się na wielkie wydarzenie kulturalne, Grupa Energa traktuje z jednej strony jako doskonały nośnik promocyjny firmy, z drugiej zaś - jako formę wypełniania misji społecznej odpowiedzialności biznesu w zakresie edukacji.

- Obraz opowiadający o jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków, reżyserowany przez równie sławnego polskiego reżysera i zagrany przez znakomitego aktora, dają rękojmię najwyższej jakości i atrakcyjności przekazu - mówił wtedy Mirosław Bieliński, prezes zarządu Energa SA. - Cieszymy się, że wspierając produkcję tego filmu, możemy przyczynić się do propagowania najnowszej historii Polski i przekazywania młodemu pokoleniu wiedzy o ludziach, wydarzeniach i miejscach, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. Jako firma mająca swą siedzibę w Gdańsku, chcieliśmy uczestniczyć w realizacji przedsięwzięcia, które opowiada o tym mieście i jego wybitnym mieszkańcu.

7 maja w gdańskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele sponsorów - wspomniany już Bieliński oraz prezes Amber Gold i OLT Express.

Po wybuchu afery Amber Gold Michał Kwieciński z Akson Studio, producenta „Wałęsy”, poinformował, że spółka nie będzie sponsorem filmu. Jak tłumaczył Kwieciński, pieniądze przekazane producentom filmu przez spółkę zostaną złożone w depozycie bankowym do czasu wyjaśnienia sprawy Amber Gold. Nie powiedział, o jaka kwotę chodzi. Jednak jak podało „Wprost”, Amber Gold na produkcję filmu, którego bohaterem jest Lech Wałęsa, przekazała 3 mln zł. Chcieliśmy dowiedzieć się, ile na film wyłożyła Energa, niestety, informacja ta okazała się tajemnicą.

- Jest to informacja, której nie podajemy. Informacja jest tajemnicą między dwoma podmiotami - powiedział nam Jakub Dusza z biura prasowego Grupy Energa.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×