eOstroleka.pl
,

Czartoryski o elektrowni w Ostrołęce: „Cóż takiego się stało, że w trakcie rozpędzonej budowy zatrzymano inwestycję?” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9637
Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski
REKLAMA
zdjecie 9637

We wtorek rano w Sejmie odbyła się konferencja prasowa posła Arkadiusza Czartoryskiego na temat wstrzymania budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni.

- Chciałem poinformować o skutkach i zapytać o powody katastrofalnej, zupełnie niemądrej decyzji, o zatrzymaniu inwestycji w elektrowni Ostrołęka - mówił Czartoryski.

Poseł PiS przypomniał, że od kilku lat najbardziej zaawansowany projekt energetyczny w północno-wschodniej Polsce to właśnie budowa nowej elektrowni w Ostrołęce. Inwestycja miała zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski i być elementem mostu energetycznego z krajami nadbałtyckimi.

- Cóż takiego się stało, że w trakcie rozpędzonej budowy zatrzymano tę inwestycję z dnia na dzień?- pytał Czartoryski. - Do tej pory zgromadzono wszystkie wymagane dokumenty bez jakichkolwiek przeszkód. Rozpoczęto też fizycznie budowę. Z moich informacji wynika, że wydano 200 milionów złotych do momentu zatrzymania tej inwestycji. Cóż takiego się stało, że zatrzymano ją teraz? - dopytywał poseł.

- Pojechaliśmy z senatorem Robertem Mamątowem do siedziby spółki, do Gdańska w dniu wczorajszym i od godziny 10 do godziny 18 nikt z władz spółki z nami nie rozmawiał. Chcieliśmy poprosić o dokument, jakim jest protokół (z posiedzenia - przyp. red) zarządu Energa, prawdopodobnie z 14 września, czyli tego zarządu, na którym podjęto decyzję o zatrzymaniu tej inwestycji. Nie otrzymaliśmy tego protokołu. Dopiero po przybyciu policji, około godz. 14, rozmawiał z nami jeden z dyrektorów, który stwierdził, że wiceprezes wyszedł i jest poza spółką, prezesa nie ma i nikt nam nie wyda tych dokumentów. Na to nie trzeba zgody prezesa - opowiadał Arkadiusz Czartoryski.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×