2011-07-30T11:39:17+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Czartoryski o raporcie Millera: „Platforma Obywatelska jest nadal z siebie zadowolona”

REKLAMA
Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski (fot. archiwum eOstroleka.pl)
REKLAMA

W piątek odbyła się konferencja, na której zaprezentowano końcowy raport z prac komisji kierowanej przez szefa MSWiA - Jerzego Millera. O komentarz na temat zawartych w raporcie treści poprosiliśmy Arkadiusza Czartoryskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości.

- Konferencja zespołu pana ministra Millera badającego katastrofę w Smoleńsku jest oczywiście tylko częścią wiedzy, którą zespół rządowy wczoraj przekazał. Lektura raportu przyniesie zapewne kolejne komentarze. Mnie w raporcie ministra Millera i jego zespołu uderzyło przede wszystkim to, że zespół przyczyn katastrofy po stronie polskiej jest identyczny, jak w przypadku katastrofy wojskowej Casy w Mirosławcu, w 2008 roku, gdzie zginęło dwudziestu oficerów WP. Wtedy minister Klich chwalił się, że już nigdy więcej do tego nie dojdzie. Niestety przez dwa lata rząd i minister Klich nie zrobili nic w sprawie podniesienia jakości i bezpieczeństwa lotów - mówi w rozmowie z naszym portalem Arkadiusz Czartoryski.

Parlamentarzysta zwraca też uwagę na ważne stwierdzenie, które znalazło się w raporcie. Chodzi o informację, że na pilotów rządowego samolotu nikt nie wywierał nacisków.

- To kładzie kłam ohydnej propagandzie prowadzonej przez Rosjan i niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy przez ponad rok insynuowali naciski polityków i pasażerów na pilotów Tupolewa. Nie ma też żadnego wiarygodnego dokumentu potwierdzającego, że generał Błasik, dowódca polskiego lotnictwa, był pijany. Szkoda, że polski rząd i politycy koalicji rządzącej przez ponad rok nie stanęli w obronie polskiego generała - podkreśla poseł PiS.

Ale Czartoryski zaznacza jednocześnie, że to właśnie pilotów raport Millera obarcza największą odpowiedzialnością za wydarzenia w Smoleńsku.

- Oczywiście minister Miller i jego zespół większość winy składa na błędy pilotów i bałagan panujący miedzy innymi w wojsku. Jakoś dziwnie kontrastuje to z nominacją generalską, którą na wniosek ministra Milera otrzymał szef Biura Ochrony Rządu generał Marian Janicki i faktem, że żaden absolutnie żaden urzędnik państwowy nie poniósł od ponad roku żadnych konsekwencji. Platforma Obywatelska, która od 4 lat odpowiada za MON, MSWiA, BOR, MSZ i jest nadal z siebie zadowolona, chociaż w czasie jej rządów zginęło więcej polskich generałów niż w 1939 roku - podsumowuje Czartoryski.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń