zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-06-30T14:12:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czartoryski odchodzi. Ostrołęcki PiS: "Była to jego decyzja. Przyjmujemy ją z przykrością"

REKLAMA
Arkadiusz CzartoryskiArkadiusz Czartoryski
REKLAMA
4
8
21

Zarząd koła PiS Miasta Ostrołęka wydał oświadczenie w związku z rezygnacją posła Arkadiusza Czartoryskiego z działalności w klubie parlamentarnym PiS oraz strukturach partii w powiecie ostrołęckim. - Była to wyłącznie jego osobista i autonomiczna decyzja. Jako zarząd miejski PiS przyjmujemy ją z przykrością do wiadomości - napisano w oświadczeniu.

Poseł Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki w piątkowe popołudnie wraz z dwójką innych posłów ogłosił opuszczenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Nie szczędził przy tym krytyki partii rządzącej. Wskazywał m.in. na niezwykle istotną inwestycję w Ostrołęce - elektrownię węglową, której elementy są właśnie rozbierane. To był jeden z kluczowych czynników, dla których poseł zdecydował się na opuszczenie ugrupowania.

Ostrołęccy przedstawiciele PiS nie zabierali głosu po tym zdarzeniu - wypowiadali się jedynie nieoficjalnie i anonimowo, wskazując, że nie wiedzieli o takich zamiarach posła i są tą decyzją mocno zaskoczeni.

Jednak dziś Zarząd Koła PiS Miasta Ostrołęka, na czele z senatorem Robertem Mamątowem, wydał oświadczenie ws. decyzji posła Czartoryskiego. Wskazano w nim m.in., że struktury PiS na terenie miasta i powiatu zachowują ciągłość funkcjonowania.

Oświadczenie Zarządu Koła PiS Miasta Ostrołęka

25 czerwca ze złożonego publicznie oświadczenia uzyskaliśmy informację o tym, że poseł Arkadiusz Czartoryski rezygnuje z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Była to wyłącznie jego osobista i autonomiczna decyzja. Jako zarząd miejski PiS przyjmujemy ją z przykrością do wiadomości. Niezmiennie Przewodniczącym PiS w Ostrołęce pozostaje senator Robert Mamątow. 

W najbliższym czasie odbędą się odpowiednio zjazdy: krajowy, okręgowe i lokalne, które wyłonią nowe władze PiS na poszczególnych poziomach zarządzania. Obecnie naszą energię skupimy na wprowadzeniu do publicznej debaty założeń Nowego Ładu, który stanie się dla naszego regionu szansą na dynamiczny rozwój.

Zapewniamy jednocześnie, że struktury Prawa i Sprawiedliwości na terenie miasta i powiatu zachowują w pełni ciągłość funkcjonowania.

Zarząd Komitetu Terenowego PiS Miasta Ostrołęka

REKLAMA
zdjecie 9440

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×