zdjecie 5794
zdjecie 5794
2020-06-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czeczotka w Ostrołęce ponownie zanieczyszczona. Podejrzany – jeden z zakładów produkcyjnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
2
10

Przepływająca przez Ostrołękę rzeka Czeczotka ponownie została zanieczyszczona. Dwukrotnie w ciągu minionej doby na miejscu interweniowała straż pożarna, inspekcja sanitarna i Zarząd Zlewni RZGW w Ostrołęce. Wstępnie ustalono skąd może pochodzić wyciek – to jeden z lokalnych zakładów produkcyjnych.

Informacje o zanieczyszczeniach na Czeczotce zauważyli m.in. funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. O fakcie tym poinformowano straż pożarną oraz właściwe jednostki nadzorujące stany wód w naszym regionie – delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Zarząd Zlewni w Ostrołęce.

Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że jest to długotrwały wyciek zanieczyszczeń pochodzenia organicznego. Pobrano próbki do badań, które obecnie analizuje WIOŚ – powiedział nam Wiesław Szczubełek, dyrektor Zarządu Zlewni w Ostrołęce

– jednostki działającej w strukturach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Nasze ustalenia wskazują, że wyciek pochodzi z jednego z lokalnych zakładów produkcyjnych zajmujących się przetwórstwem owoców. Sprawą wycieku na terenie tego zakładu zajmują się obecnie inspektorzy WIOŚ, którzy na miejscu prowadzą kontrolę.

Z powodu fatalnego stanu koryta rzeki mieliśmy poważne trudności w zlokalizowaniu źródła wycieku. Rzeka jest bardzo zarośnięta, zobligowano właściwe służby, by jak najszybciej się tym zajęły. Znaleziono kolektor należący do zakładu produkcyjnego zajmującego się przetwórstwem owoców, który był źródłem wycieku. Nasi inspektorzy wszczęli kontrolę na terenie zakładu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do awarii kanalizacji deszczowej i przemysłowej, nad usunięciem której zakład wciąż pracuje. Do wycieku jednak już nie dochodzi. Próbki wody z rzeki Czeczotka, próbki ścieków z kolektora odprowadzającego wody opadowe m.in. z tego zakładu oraz z ostatniej studzienki na terenie zakładu zostały zabezpieczone do dalszych badań

– poinformowała nas Monika Sobczak, kierownik delegatury WIOŚ w Ostrołęce.

Dokładne ustalenia inspektorów znane będą najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.  Do tematu wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×