2019-09-11T14:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Czego nie wiesz o zniżkach na OC?

REKLAMA
REKLAMA

10, 20, 30% zniżki… a może więcej? Zastanawiasz się, za co możesz otrzymać zniżkę na OC od swojego ubezpieczyciela? Choć każde towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje własne sposoby wyliczenia zniżek, to biorą pod uwagę podobne kryteria. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz liczyć na bonusy podczas zakupu ubezpieczenia OC.

Podstawą do zebrania zniżki na OC jest bezpieczna jazda. Jeśli nie szarżujesz za kółkiem i nie preferujesz brawury na drodze, to możesz liczyć na prezent od swojego ubezpieczyciela. Jakie warunki musisz spełnić, by dostać zniżki na OC? Poniżej znajdziesz listę zniżek na OC.

Zniżka za bezszkodową jazdę

System ustalania wysokości i kalkulacji zniżek za bezszkodową jazdę nie jest uregulowany prawnie, a co za tym idzie, każde towarzystwo ubezpieczeniowe może je wyliczyć po swojemu. Jeśli nie miałeś na swoim koncie wypadku powstałego z Twojej winy i na drodze zachowujesz spokój i opanowanie, to na pewno zostaniesz za to nagrodzony. Maksymalna wysokość zniżki może wynieść nawet 70%, co pozwoli zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Przykładowo, możesz liczyć na 60% zniżki w MTU już po trzech latach bezszkodowej jazdy, w Proama będzie to 70% po sześciu latach, a w AXA 60% po aż ośmiu latach.

Zniżka za staż w prowadzeniu innych pojazdów

Dobra wiadomość jest taka, że nie zawsze musisz rozpocząć gromadzenie zniżek na OC od momentu zakupu własnego pojazdu i nabycia polisy. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wezmą pod uwagę Twoje doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, których nie byłeś lub nie jesteś właścicielem lub które ubezpieczałeś w przeszłości. Możesz się spotkać z tym, że ubezpieczyciel pozwoli Ci przenieść na OC samochodu zniżki z tytułu prowadzenia:

 
  • jednośladu,

  • ciągnika,

  • przyczepy,

  • quada,

  • samochodu firmowego,

  • samochodu służbowego,

  • auta współmałżonka,

  • pojazdu leasingowanego,

  • pojazdu za granicą.

Zniżki współwłaściciela pojazdu

Kupiłeś swoje pierwsze auto lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę jako kierowca? Możesz skorzystać z pomocy osoby posiadającej doświadczenie za kółkiem i przygarnąć jej zniżki. Jest to możliwe pod warunkiem ustanowienia drugiej osoby jako współwłaściciela pojazdu. Jeśli drugim właścicielem Twojego auta zostanie kierowca z długim stażem i posiadający duże zniżki za bezszkodową jazdę, to zniżki te zadziałają również przy zakupie Twojej polisy OC. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Jest jednak pewne ryzyko, ponieważ w sytuacji stłuczki czy szkody wyrządzonej przez jednego ze współwłaścicieli, odpowiedzialność poniosą obydwie osoby ubezpieczone. Przykładowo: jeśli Ty spowodujesz kolizję na drodze, to zniżki zostaną zabrane i Tobie, i osobie, która zgodziła się zostać współwłaścicielem Twojego pojazdu.

Zakup polisy OC przez internet

Innym sposobem na otrzymanie zniżek na zakup polisy komunikacyjnej jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń OC. Kupując ten produkt przez internet możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych! Jak to możliwe? Otóż, korzystając z kalkulatora OC, np. na stronie Punkta, będziesz zobowiązany uzupełnić krótki formularz. Musi on zawierać wszelkie niezbędne dane dotyczące Twojej osoby oraz pojazdu, który chcesz ubezpieczyć. Na ich podstawie zostanie wyliczona wysokość składki oraz zostanie przygotowane zestawienie ofert ubezpieczeniowych od większości towarzystw oferujących OC na polskim rynku. Dzięki temu zyskasz porównanie cen składek w jednym miejscu i to bez wychodzenia z domu. Różnice w cenach OC u różnych ubezpieczycieli są spore, dlatego warto skorzystać z tego narzędzia i porównać oferty z wielu miejsc.

Najbardziej skutecznym sposobem otrzymania zniżki i taniego OC samochodu jest po prostu bezpieczna jazda. Dlatego zawsze bądź czujny na drodze i przestrzegaj obowiązujących zasad bezpieczeństwa!

Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1