zdjecie 145
zdjecie 145
2019-03-12T20:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czerwona kartka dla Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
5
46

Komisja, która dzieliła środki na kulturę i sztukę, nie miała litości dla Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Stowarzyszenie kulturalno-polityczne, jakie od lat wspierane było przez samorząd, w tym roku nie otrzymało żadnej dotacji.

Zasług Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki w sferze kulturalnej nie można odmówić. Blisko 200 publikacji książkowych czy prowadzona kronika miasta to dorobek nie bez znaczenia. Ale jest też druga strona medalu.

Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, oprócz działalności kulturalnej, angażowało się także w politykę. W ostatnich latach stało się koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, bezgranicznie popierając Janusza Kotowskiego. Niewykluczone, że wyborcom nie spodobało się, że lokalne stowarzyszenie tak mocno wspiera kandydata ogólnopolskiej partii. W ostatnich wyborach samorządowych TPO dostało czerwoną kartkę od wyborców, nie wprowadzając do rady miasta żadnego przedstawiciela.

Prezydent Łukasz Kulik w ostatnim czasie także był surowym sędzią. Najpierw wypowiedział TPO umowę najmu lokalu w budynku Urzędu Miasta. Za poprzedniego prezydenta miała miejsce niebywała wręcz promocja - 25,76 zł netto miesięcznie plus VAT i opłaty za 16-metrowy lokal to cena wyjątkowo niska. Teraz Towarzystwo musi szukać sobie nowej siedziby.

Okazało się, że to nie koniec. Dziś ogłoszono wyniki konkursu na dotacje z kultury i sztuki. Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki aplikowało o dotacji na organizację Pikniku Kulturalnego „Spotkajmy się w parku” czy wydawanie tomików poezji. Łączna kwota dotacji - zero złotych.

O takiej, a nie innej dotacji dla TPO zdecydowali członkowie komisji konkursowej. Przewodniczącym był wiceprezydent Maciej Kleczkowski, zasiedli w niej również sekretarz miasta Aneta Gutowska-Grucelska, członek komisji Agata Sosińska i sekretarz komisji Bartosz Truszkowski.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Jak oceniacie decyzję komisji w tej sprawie?

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×