eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Czuć już wybory! "Expose" radnego na sesji rady miasta. Tego nikt się nie spodziewał

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Punkt "oświadczenia radnych" podczas sesji rady miasta Ostrołęki zmienił się w... kampanię wyborczą. Radny KO Adam Kurpiewski wygłosił niemalże expose, a w ślad za nim podążyli inni. I tak do 7 kwietnia...

Podczas oświadczeń radnych radny KO Adam Kurpiewski postanowił ogłosić, że Koalicja Obywatelska jest gotowa do wyborów. Zrobił to w formie - można powiedzieć - expose. Bo i program wyborczy już poznaliśmy!

"Koalicja Obywatelska w Ostrołęce zamierza wziąć pełną odpowiedzialność za przyszłość miasta. Będziemy wystawiali swoje listy i kandydata na prezydenta. Jesteśmy zdeterminowani, by nasza kampania była dobra i kontynuowała dzieło 15 października" - powiedział Adam Kurpiewski, kontynuując:

Posiadamy premiera, swój rząd, zaprzyjaźnionego wojewodę, posiadamy wicemarszałków, władze w Urzędzie Marszałkowskim. Będziemy posiadali pewnie większość w radzie miasta i swojego prezydenta. Jesteśmy chyba jedynym ugrupowaniem, które jest w stanie spełnić wszystkie najbardziej oczekiwane przez mieszkańców inwestycje.

Jak stwierdził, fundusze na inwestycje będą pochodzić m.in. z KPO.

- Jesteśmy w stanie sfinansować kompleksowy remont dróg miejskich, zapewnić finansowanie nowego mostu, zapewnić finansowanie nabrzeży nadnarwiańskich, bulwarów, zagospodarowanie plaży. Doprowadzimy do przebudowy stadionu miejskiego, również z halą sportową i krytymi kortami tenisowymi - dodał. Ale to nie koniec...

Jako siła sprawcza, mam nadzieję, że damy radę to wykonać. Zapraszam wszystkie osoby i ugrupowania, komitety i organizacje społeczne do współpracy z Koalicją Obywatelską. Nasze listy wyborcze są dla was otwarte. Razem damy radę osiągnąć wiele i sprawić to, aby Ostrołęka była Ostrołęką naszych marzeń.

Takie "expose" nie mogło pozostać bez reakcji! Stanisław Szatanek stwierdził, że to Łukasz Kulik jest najlepszym kandydatem na prezydenta; Ryszard Żukowski uznał, że Prawo i Sprawiedliwość to najbardziej wiarygodny komitet, a Mariusz Mierzejewski ogłosił, że Bezpartyjne Miasto Ostrołęka zarejestrowało komitet, a wszystkim życzył "gry fair play".

Cóż, nie da się ukryć, że kampania wyborcza wystartowała. Wybory samorządowe już 7 kwietnia 2024 r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×