zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-11-10T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Czy szkło hartowane do iPhone 13 wydłuża czas reakcji na dotyk?

REKLAMA
REKLAMA

Od 2020 roku Apple rozwija swoją własną, innowacyjną warstwę ochronną, która ma sprawić, że wyświetlacze w smartfonach firmy z logo nadgryzionego jabłka będą jeszcze lepiej chronione. Czy mimo obecności Apple Ceramic Shield, wciąż opłaca się inwestować w szkło hartowane?

Co wiemy o iPhone 13?

Trzynasta generacja smartfonów od Apple ujrzała światło dzienne 14 września 2021 roku, podczas eventu zorganizowanego przez producenta. Zgodnie z przewidywaniami, wciąż zachował się podział na iPhone’a 13 Mini, 13, 13 Pro oraz 13 Pro Max.

Obserwatorzy rynku są w większości zgodni co do tego, że — podobnie jak w poprzednich latach — urządzeniem, które będzie generować dla Apple najwięcej zysków, będzie iPhone 13. Wyróżnia się świetną specyfikacją techniczną, a także wyważoną ceną. Zwłaszcza gdy porównamy go do urządzeń z obozu Androida.

Największą zmianę odnajdziemy na frontowej tafli urządzenia. Po raz pierwszy od momentu wprowadzenia na rynek notcha Apple doprowadziło do jego zmniejszenia. ”Wcinka” w ekranie wciąż występuje i jest dość łatwa do zauważenia, jednak różnica między poprzednimi generacjami jest znacząca.

Ekran nadal ma przekątną 6,1 cala i jest idealnie płaski. Producent wciąż stroni od tak zwanych wyświetlaczy krawędziowych EDGE. Nadal mamy tu nowoczesną, zapewniającą świetne odwzorowanie barw, matrycę OLED. Szkoda, że Apple nie zdecydowało się na moduł z wysokim, 120-Hz odświeżaniem. Te przeznaczone są tylko dla wyżej lokowanych smartfonów: iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max.

Konstrukcję napędza procesor A15 Bionic. Poza deklarowanym wzrostem wydajności Apple chwaliło się też zmniejszonym zużyciem mocy. Podczas konferencji poświęcono też nieco czasu zmodernizowanemu modemowi łączności 5G, który powinien zapewniać jeszcze większą szybkość pobierania i wysyłania danych do sieci.

Czy szkło hartowane do iPhone 13 ma sens?

Już w 2020 roku producent chwalił się wprowadzeniem standardu Ceramic Shield, który firmowany był jako wielki krok naprzód w zakresie ochrony modułu wyświetlacza. Czy jest to tylko najwyższej jakości marketing? A może rozwiązanie, jakie stworzyło Apple faktycznie działa?

Zdania na ten temat są podzielone. Testy wykazały, że urządzenia faktycznie lepiej radzą sobie z upadkami z dużej wysokości, jednak sytuacja nie wygląda już tak dobrze, jeśli mowa o zarysowaniach. W praktyce oznacza to, że wyświetlacz wciąż może ulec uszkodzeniu.

To jedna z głównych przyczyn, dlaczego warto zastanowić się nad zakupem najwyższej jakości szkła hartowanego do iPhone’a 13. Na przykład takiego, jakie w swojej ofercie ma polski producent - 3mk.pl - https://sklep.3mk.pl/apple/iphone13/folie-i-szkla-ochronne. Przykładem cenionego przez społeczność rozwiązania, jest na przykład szkło HardGlass Max. Co je wyróżnia?

Szkło hartowane do iPhone 13

Nie jest to zwykła „szybka ochronna na iPhone’a 13”. Moduł wyróżnia się idealnym dopasowaniem, dzięki czemu w pełni pokrywa obszar roboczy wyświetlacza, co ma kluczowe znaczenie podczas upadków. Struktura produktu wzmocniona jest folią Anti-Crash, a na dodatek HardGlass Max ma imponującą twardość wynoszącą aż 9H w skali Mohsa.

Czy warto kupić tradycyjną folię ochronną do iPhone’a 13?

Zdania na ten temat są podzielone. Często wskazuje się na gorsze właściwości w zakresie wytrzymałości takiego dodatku do naszego smartfona. Zawsze warto wyjść z założenia, że lepsza będzie choćby folia ochronna niż brak jakiejkolwiek dodatkowej osłony na wyświetlacz.

Po stronie atutów można wskazać na właściwości bakteriobójcze. Folia SilverProtection+ od 3mk bazuje na powłoce antymikrobowej z nanocząsteczkami srebra. Pozwala to na usunięcie z wyświetlacza ponad 99% wirusów, bakterii czy grzybów.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×