eOstroleka.pl
Region,

Damscy bokserzy za kratami. Rafał D. i Klaudiusz R. usłyszeli zarzuty

REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura prowadzi postępowania przygotowawcze przeciwko Rafałowi D. oraz Klaudiuszowi R, którym zarzucono popełnienie przestępstw znęcania się nad bliskimi im osobami. Obaj trafili do aresztu.

W Ostrowi Mazowieckiej coraz częściej dochodzi do przemocy domowej, której ofiarami są kobiety. Najczęściej są to żony lub partnerki oprawców - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. W ostatnim czasie postawiono zarzuty znęcania się - Rafałowi D. nad żoną Anna D., Klaudiuszowi R. nad konkubiną Klaudią R.

- Pod koniec maja 2022r. ostrowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy stosowali wobec zamieszkujących z nimi kobiet przemoc fizyczną i psychiczną. Do drastycznych scen dochodziło najczęściej, kiedy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu - relacjonuje prokuratura.

Wszczynali wtedy awantury domowe, wyzywali kobiety słowami wulgarnymi, grozili zabójstwem, szarpali, popychali, kopali po całym ciele, ciągali i wyrywali włosy, podduszali, pięściami uderzali po twarzy. Nie były to sytuacje jednorazowe, lecz powtarzały się wielokrotnie. Klaudiusz R. był tak brutalny, że wybił swojej konkubinie ząb oraz spowodował na głowie i całym ciele liczne krwiaki i siniaki.

Rafałowi D. i Klaudiuszowi R. zostały przedstawione zarzuty znęcania się nad osobami najbliższymi. Nadto drugiemu z podejrzanych zarzucono także spowodowanie obrażeń ciała Klaudii R. skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, prowadzącej śledztwo w obu sprawach, zastosował wobec obu agresywnych oprawców domowych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×