2022-05-19T21:39:38+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Debata o bezpieczeństwie seniorów z ostrołęcką policją [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 927
zdjecie 927
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 927
2
1
1

Ostrołęcka policja zaprosiła dziś na ewaluacyjną debatę o bezpieczeństwie. Spotkanie skierowane było do seniorów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Poruszono kilka istotnych kwestii.

Debata ewaluacyjna odbyła się w czwartek, 19 maja w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Do udziału w debacie zaproszono seniorów, przedstawicieli samorządu miasta i powiatu oraz delegacje instytucji otaczających tę grupę swoją opieką. Podczas spotkania podsumowano kwestie bezpieczeństwa seniorów zamieszkujących na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckie. Zapoznano też uczestników z działaniami podjętymi po wnioskach zgłoszonych podczas pierwszej takiej debaty, która odbyła się kilka miesięcy temu.

Wśród spraw poruszonych podczas dzisiejszej debaty znalazły się m.in. kwestie nasilającej się w ostatnim czasie aktywności oszustów podszywających się pod funkcjonariuszy policji, urzędników czy kurierów. Mimo wielokrotnie powtarzanych przez policję apeli, publikowanych we wszystkich dostępnych w regionie mediach, nadal nie brakuje osób, które dały się oszukać modyfikowaną przez przestępców metodą “na wnuczka”, czy “fałszywego policjanta”. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowano w naszym regionie trzy takie przypadki. Łączna suma strat jakie ponieśli seniorzy to znacznie ponad pół miliona złotych.

Podczas pierwszej debaty seniorzy zgłaszali również problemy, jakie sprawiają im domorośli “rajdowcy” urządzający nielegalne wyścigi w rejonie osiedla Centrum lub piraci drogowi nagminnie przekraczający prędkość na osiedlowych uliczkach. W tych kwestiach funkcjonariusze podejmowali wiele interwencji kończących się surowymi mandatami.

W jednym ze zgłoszonych podczas wcześniejszej debaty przypadków proponowane przez mieszkańców rozwiązanie nie może być zastosowane. Mowa tu o instalacji progów zwalniających na ulicy Żniwnej, która obecnie stanowi objazd dla przebudowywanego odcinka ulicy Goworowskiej. Jak wynika z odpowiedzi udzielonej przez władze miasta, wraz z zakończeniem prac na Goworowskiej wzmożony obecnie ruch na Żniwnej znacznie zmaleje i przez to instalacja progów zwalniających straci sens.

Debata była także okazją do prezentacji wprowadzonych już pewien czas temu udogodnień dla mieszkańców pozwalających szybciej i sprawniej kontaktować się z policją w sprawach związanych z bezpieczeństwem. Mundurowi zaprezentowali możliwości i funkcjonalność takich aplikacji jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy Moja Komenda.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
 4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11  12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
 18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23  24
 25  26 dk27 dk28 dk29  30 dk31
×