Debata społeczna o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]
fot. eOstroleka.pl Na początek komendant miejski policji, Stanisław Szcześniak, podsumował działalność komendy w 2012 roku. Jak pokreślił, cieszy to, że w Ostrołęce dochodzi do coraz mniejszej liczby przestępstw. Należy jednak zwrócić uwagę, że ciągle bardzo duża liczba osób ginie w wypadkach i trzeba podjąć działania mające na celu zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych.
- Jeszcze 10 lat temu przestępczość w każdej z siedmiu podstawowych kategorii wynosiła mniej więcej tyle, co teraz łącznie we wszystkich. To nas bardzo cieszy ale mamy jeszcze dużo do zrobienia - podsumowywał Szcześniak.
Po podsumowaniu, zaproszeni goście: Janusz Kotowski, Stanisław Kubeł, Jacek Kozłowski, Marek Świszcz oraz komendant Szcześniak odpowiadali na pytania, dotyczące bezpieczeństwa, zadawane przez gości. Pytania dotyczyły, między innymi, stanu dróg powiecie.
- Chodzi o drogę Ostrołęka - Goworowo. Po remoncie w miejscowości Żabin droga jest w bardzo dobrym stanie a istniejące tam ograniczenie do 40 km/h jest trudne do zachowania - mówiła Małgorzata Kulesza, wójt gminy Goworowo. - Mieszkańcy sygnalizują mi, że często ustawia się tam policja. Czy nie dałoby rady podnieść tego ograniczenia? - pytała.
Wójt została zapewniona, że sprawie przyjrzą się władze powiatu i policja, jednak ze zmianami ograniczenia poczekają do zakończenia modernizacji całej drogi, która powinna zakończyć się w 2013 roku.
Debata została zorganizowana z inicjatywy wojewody mazowieckiego i policji.



Zobacz również
Inauguracja akcji „Być bezpiecznym - Senior”
Radni uchwalili program „Bezpieczna przyjazna Ostrołęka - Nasza wspólna sprawa” [ZDJĘCIA]
Konkurs rozstrzygnięty: „Bezpieczna, przyjazna Ostrołęka” ma swój logotyp [VIDEO, ZDJĘCIA]
Bezpieczna i przyjazna Ostrołęka naszą wspólną sprawą: „Nowy program profilaktyczny to początek zmian” [VIDEO, ZDJĘCIA]
VII edycja „Bądź Bezpieczna” zakończona [ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |


1
2
11