zdjecie 2516
zdjecie 2516
2014-09-20T16:43:39+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Deklaracja Samorządowca. PiS przedstawiło program wyborczy

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. mypis.pl
REKLAMA

W auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się ogólnopolska konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której podpisano Deklaracje Samorządowca: - Ostatnie trzy lata spędziliśmy na podróżach po Polsce. Byliśmy we wszystkich powiatach. Słyszeliśmy co ludzie mówią o swoich troskach. Właśnie z tych wyjazdów zrodził się nasz program, ale także nasza Deklaracja Samorządowca. To zobowiązanie do służby – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji samorządowej.

Rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do samorządu terytorialnego odbyło się w auli łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzący konwencję szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi - Marcin Mastalerek, mówił o wadze zmian w samorządach, które bardzo często przypominają dziś układy znane z ujawnionych taśm prawdy.

Występujący podczas konwencji prof. Piotr Gliński zwrócił uwagę na znaczenie samorządności: - Samorząd terytorialny to sól demokracji. To miejsce gdzie mamy najwięcej do powiedzenia – powiedział szef Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

- Ważne jest żeby mobilizować Polaków do dobrych wyborów na szczeblu samorządowym – apelował prof. Piotr Gliński. Jego zdaniem zmiany w Polsce należy zacząć właśnie od samorządów. Gliński mówił także o znaczeniu polityki zrównoważonego rozwoju i propozycjach Prawa i Sprawiedliwości, które mają rozbudzić potencjał Polaków.

Kandydat PiS na premiera rządu technicznego mówił, że zasadniczym celem samorządowca powinno być kierowanie się pożytkiem publicznym: - Musimy zmienić styl polskiej polityki – apelował Piotr Gliński.

Występująca na konwencji kandydatka PiS na Prezydenta Łodzi Joanna Kopcińska zwróciła uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość otwiera się na duże miasta. Jak sama powiedziała, pochodzi z miasta rządzonego przez Platformę Obywatelską, w którym jak w soczewce odbijają się społeczne problemy Polaków: - Ludzie PO zajmują się tylko sobą. Nie interesuje ich los drugiego człowieka. Poznałam też ludzi PiS - to społecznicy i ideowcy – mówiła Joanna Kopcińska.

- Donald Tusk wynegocjował dla siebie prywatną, intratną posadę i wyemigrował – zauważył Janusz Wojciechowski podczas swojego przemówienia w trakcie konwencji samorządowej. Jego zdaniem nie można zapominać także o zaniedbaniach i układach pielęgnowanych przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy bardzo często rozdają karty w samorządach.

Beata Szydło zwróciła natomiast uwagę na politykę gospodarczą samorządów: - Przy dobrym gospodarowaniu, możliwe jest, żebyśmy wszyscy wspólnie razem odnieśli sukces dla Polski. Polakom trzeba stworzyć możliwość, żeby mogli tu pracować i utrzymać swoją rodzinę. Nie liczcie, że obecna władza Wam w tym pomoże – mówiła wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Reprezentantem ludzi młodych był Lucjusz Nadbereżny, który kandyduje w wyborach samorządowych na prezydenta Stalowej Woli. Jego zdaniem dziś samorząd terytorialny stał się bardzo często „kultem stołka i prywaty”: - Rozmowy podobne do tych z taśm prawdy toczą się wśród wielu samorządowych polityków – mówił Nadbereżny.

Przemawiający na zakończenie konwencji Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odniósł się do prób wszczęcia awantury, która ujawniła się po ogłoszeniu ostatnich zmian w rządzie i w Sejmie: - Dzisiejszej władzy chodzi o wywołanie w Polsce awantury. PiS awantury nie chce i do niej nie dopuści – mówił lider opozycji.

- Będziemy pokazywali, że Polską można rządzić inaczej, że można rządzić pro publico bono, dla pożytku publicznego – przekonywał Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, deklaracja samorządowca jest jednocześnie wołaniem do polskiego rządu o zmiany w wielu ważnych dziedzinach życia społecznego, m.in. w służbie zdrowia: - Mamy do czynienia ze zwijaniem się państwa oraz przekazywaniem zadań samorządom bez pieniędzy – zauważył Prezes PiS.

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiciele wszystkich 16 województw podpisali Deklaracje Samorządowca.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×