zdjecie 6866
2014-09-20T16:43:39+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Deklaracja Samorządowca. PiS przedstawiło program wyborczy

REKLAMA
fot. mypis.pl
REKLAMA
zdjecie 6866

W auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się ogólnopolska konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której podpisano Deklaracje Samorządowca: - Ostatnie trzy lata spędziliśmy na podróżach po Polsce. Byliśmy we wszystkich powiatach. Słyszeliśmy co ludzie mówią o swoich troskach. Właśnie z tych wyjazdów zrodził się nasz program, ale także nasza Deklaracja Samorządowca. To zobowiązanie do służby – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji samorządowej.

Rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do samorządu terytorialnego odbyło się w auli łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzący konwencję szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi - Marcin Mastalerek, mówił o wadze zmian w samorządach, które bardzo często przypominają dziś układy znane z ujawnionych taśm prawdy.

Występujący podczas konwencji prof. Piotr Gliński zwrócił uwagę na znaczenie samorządności: - Samorząd terytorialny to sól demokracji. To miejsce gdzie mamy najwięcej do powiedzenia – powiedział szef Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

- Ważne jest żeby mobilizować Polaków do dobrych wyborów na szczeblu samorządowym – apelował prof. Piotr Gliński. Jego zdaniem zmiany w Polsce należy zacząć właśnie od samorządów. Gliński mówił także o znaczeniu polityki zrównoważonego rozwoju i propozycjach Prawa i Sprawiedliwości, które mają rozbudzić potencjał Polaków.

Kandydat PiS na premiera rządu technicznego mówił, że zasadniczym celem samorządowca powinno być kierowanie się pożytkiem publicznym: - Musimy zmienić styl polskiej polityki – apelował Piotr Gliński.

Występująca na konwencji kandydatka PiS na Prezydenta Łodzi Joanna Kopcińska zwróciła uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość otwiera się na duże miasta. Jak sama powiedziała, pochodzi z miasta rządzonego przez Platformę Obywatelską, w którym jak w soczewce odbijają się społeczne problemy Polaków: - Ludzie PO zajmują się tylko sobą. Nie interesuje ich los drugiego człowieka. Poznałam też ludzi PiS - to społecznicy i ideowcy – mówiła Joanna Kopcińska.

- Donald Tusk wynegocjował dla siebie prywatną, intratną posadę i wyemigrował – zauważył Janusz Wojciechowski podczas swojego przemówienia w trakcie konwencji samorządowej. Jego zdaniem nie można zapominać także o zaniedbaniach i układach pielęgnowanych przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy bardzo często rozdają karty w samorządach.

Beata Szydło zwróciła natomiast uwagę na politykę gospodarczą samorządów: - Przy dobrym gospodarowaniu, możliwe jest, żebyśmy wszyscy wspólnie razem odnieśli sukces dla Polski. Polakom trzeba stworzyć możliwość, żeby mogli tu pracować i utrzymać swoją rodzinę. Nie liczcie, że obecna władza Wam w tym pomoże – mówiła wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Reprezentantem ludzi młodych był Lucjusz Nadbereżny, który kandyduje w wyborach samorządowych na prezydenta Stalowej Woli. Jego zdaniem dziś samorząd terytorialny stał się bardzo często „kultem stołka i prywaty”: - Rozmowy podobne do tych z taśm prawdy toczą się wśród wielu samorządowych polityków – mówił Nadbereżny.

Przemawiający na zakończenie konwencji Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odniósł się do prób wszczęcia awantury, która ujawniła się po ogłoszeniu ostatnich zmian w rządzie i w Sejmie: - Dzisiejszej władzy chodzi o wywołanie w Polsce awantury. PiS awantury nie chce i do niej nie dopuści – mówił lider opozycji.

- Będziemy pokazywali, że Polską można rządzić inaczej, że można rządzić pro publico bono, dla pożytku publicznego – przekonywał Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, deklaracja samorządowca jest jednocześnie wołaniem do polskiego rządu o zmiany w wielu ważnych dziedzinach życia społecznego, m.in. w służbie zdrowia: - Mamy do czynienia ze zwijaniem się państwa oraz przekazywaniem zadań samorządom bez pieniędzy – zauważył Prezes PiS.

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiciele wszystkich 16 województw podpisali Deklaracje Samorządowca.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866