zdjecie 9336
2018-01-10T15:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Delegacja z Ostrołęki i Łomży z wizytą w niemieckim Erfurt [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
1

Przedstawiciele ostrołęckiej „jedynki”, łomżyńskiej WSA oraz Agencji Rozwoju Regionalnego odwiedzili niemiecki Erfurt, gdzie rozmawiali z przedstawicielami lokalnych władz na temat współpracy w ramach programu Erasmus+.

W skład delegacji odwiedzającej Erfurt weszli panowie  Ireneusz Żuchowski i  Andrzej Borusiewicz prorektorzy Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, pan Marek Mielnicki Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Ostrołęce oraz panowie Tadeusz Olszewski i Cezary Pilcicki dyrektorzy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce. Ze strony niemieckiej Service Büro Erfurt reprezentowały panie Rosemarie Kögler dyrektor zarządzający, Beate Weingart i Beata Litak – Pietroń oraz pani Dana Hartenstein – Drobny reprezentująca Europabüro Ostthüringen.

Rozmowy dotyczyły dalszej współpracy pomiędzy instytucjami. Szczególny nacisk położono na kontynuację programu Erasmus+ oraz poszerzenie współpracy pomiędzy instytucjami i szkołami w Ostrołęce, Łomży oraz w Landzie Turyngia. Wysoko także oceniono zakres dotychczasowych działań, nakreślono wstępne plany czasowe oraz zapoczątkowano rozmowy w kierunku wymiany doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego w Polsce i w Niemczech. Szczególnie cenna jest deklaracja chęci przysyłania młodzieży niemieckiej na okresowe praktyki zawodowe, zarówno w zawodach technicznych jak i medycznych oraz rolniczych.

Także cenna okazała się wizyta obydwu stron u Tamary Thierbach wiceburmistrza Erfurtu odpowiedzialnej m. in. za szkolnictwo i młodzież kształcącą się na terenie miasta. Burmistrz nie kryła radości ze spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z Erfurtem. Z radością przyjęto deklarację władz Erfurtu o wspomaganiu jednostek w zakresie współpracy z polskimi instytucjami.

W ramach wizyty odbyło się także spotkanie z Heiko Schülerem szefem Bildungsverbund Thüringer Unternehmen e.V. w Erfurcie. W trakcie spotkania z prezesem i jego zespołem omówiono plany na dalszą współpracę oraz możliwości realizacji wspólnych projektów w „nowej perspektywie finansowej”.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~WKURZONY, 10:06 11-01-2018,   -
Ale PRESTIZ DLA OSTROLEKI WSZYSCY NAM ZAZDROSZCZA
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28