zdjecie 3369
zdjecie 3369
zdjecie 3369
2017-12-09T10:31:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent z wizytą na Białorusi

REKLAMA
REKLAMA
3
3
4

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski wybrał się w podróż na Białoruś. W Mostach - mieście partnerskim Ostrołęki - odnawiano umowę o wzajemnej współpracy.

Delegacja Samorządowców z Ostrołęki odbyła wiele spotkań, w tym z władzami Miasta Mosty: Jurijem Nikołajewiczem Walewatym – Przewodniczącym Mostowskiego Rejonowego  Komitetu; Walerijem Iwanowiczem Tabałą – Przewodniczącym Rejonowej Rady Deputowanych; Swietłaną Nikołajewną Wieliczko, Mariną Osipowną Dawydzik i Michaiłem Grigoriewiczem Żuk – Zastępcami Przewodniczącego Mostowskiego Rejonowego  Komitetu; Siergiejem Siergiejewiczem Dziekajło – Naczelnikiem Wydziału Kultury i Spraw Młodzieży w Mostach; Tatianą Josiforową Stelmach – Dyrektorem Biblioteki Miejskiej w Mostach.

Zasadniczym celem pobytu było odnowienie podpisanej już w 2001 umowy o wzajemnej współpracy w zakresie kultury, sportu, gospodarki oraz edukacji. Wznowienie współpracy stało się potrzebne z uwagi na fakt, że Samorządy Ostrołęki oraz Mostów aplikują o fundusze w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na lata  2014 – 2020, Priorytet 2.2 Rozwój Infrastruktury ICT (Miasto Ostrołęka - Beneficjent wiodący projektu, Mosty - Partner projektu). Projekt nosi nazwę ,,Utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno–Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś).

W ramach projektu przewidziane są do realizacji działania infrastrukturalne polegające na zaadoptowaniu dworca PKP w Ostrołęce na potrzeby Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce, wraz z remontem Placu Dworcowego, dróg dojazdowych oraz  przyległego Skweru Kolejarzy. Podobna inwestycja zaplanowana jest w Mostach, które chce przystosować dla potrzeb Multicentrum budynek biblioteki regionalnej.

W bogatym programie pobytu znalazły się wizyty w placówkach ochrony zdrowia, kultury i oświaty, w tym: hali wystawienniczej GUK - Mostovskim Regionalnym Centrum Rzemiosła, kompleksie sportowym "Niemen", Regionalnej Bibliotece Mostovskaya, Gimnazjum nr 1, Państwowym Muzeum Literatury i Historii Lokalnej w Gudewiczach, przychodni zdrowia Pravomostovo, czy przedszkolu miejskim Pravomostovsky. Delegacja odwiedziła także zakłady przemysłu drzewnego  "Mostodrev", w których produkowane są płyty laminowane dla potrzeb przemysłu meblowego, sprzedawane również na rynek polski.

Więcej zdjęć na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×