zdjecie 3328
zdjecie 3328
2021-01-21T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Dieta pudełkowa – czy musi być droga i nudna?

Fit catering to coraz popularniejsza opcja, jednak dalej istnieje na jej temat wiele mitów. Często można spotkać się z głosami, że jest to opcja tylko dla bogatych. Druga błędna opinia to przekonanie, że diety pudełkowe są bardzo monotonne. Czy jest w tych komentarzach chociaż ziarnko prawdy?

Cena fit cateringu zależy od Twoich wymagań

Ceny diety z dostawą do domu różnią się w zależności od firmy, ale również w ofercie jednej firmy możemy znaleźć wiele wariantów cenowych. Największy wpływ na cenę ma kaloryczność. Jeżeli wybierzemy wariant 3000 czy 4000 kalorii, cena będzie oczywiście proporcjonalnie większa. Pamiętajmy, że gdy w domu gotujemy większe porcje, również wydajemy więcej. Dieta dla osób, które chcą schudnąć i wybierają kaloryczność od 1000 do 2000 kalorii, będzie zdecydowanie niższa.

O cenie cateringu decyduje też jej ,,specjalizacja”. Dieta podstawowa jest zazwyczaj najtańszą opcją. Jeżeli decydujemy się na diety wykluczające, a więc opcję wegetariańską lub wegańską to cena będzie proporcjonalnie wyższa, ze względu na konieczność użycia zamienników. Im dieta bardziej wyspecjalizowana tym wyższa cena. Diety przeznaczone dla osób z różnymi schorzeniami, np. z nietolerancją glutenu lub laktozy muszą liczyć się z większymi kosztami. Produkty bezglutenowe czy bezlaktozowe są zdecydowanie droższe, tym samym dieta z nich złożona jest bardziej kosztowna.

Dieta z dostawą do domu jest bardziej zróżnicowana niż domowe jedzenie

Dietetycy przygotowujący diety przykładają dużą wagę do różnorodności dań. Duża konkurencja na rynku firm cateringowych nie pozwala na spoczywanie na laurach i częste powtarzanie potraw. Zazwyczaj dania w diecie nie powtarzają się przez cały miesiąc. Różne owoce, warzywa, rodzaje mięs i metody przygotowania potraw gwarantują duży wachlarz opcji. Nasze domowe gotowanie ogranicza się zazwyczaj do kilkunastu ulubionych przepisów. Catering może nam podsunąć ciekawe pomysły, które potem wykorzystamy podczas własnych eksperymentów kuchennych.

Dieta pudełkowa pozwala nam na odkrycie nowych smaków i potraw. Często możemy poznać nowe kuchnie i przyprawy. W jadłospisach znajdziemy dania kuchni azjatyckiej, afrykańskiej, skandynawskiej i wielu, wielu innych. Każdego dnia rano czekają na nas różne dania: zupy, koktajle, zdrowe desery, sałatki, gulasze itp. Taka różnorodność sprawia, że dieta nam się nie nudzi i nie mamy pokusy sięgnięcia po przekąski. Jeżeli w weekend chcemy pochodzić po restauracjach albo pogotować w domu, nie ma problemu. W fit cateringu np. od https://bedietcatering.pl/warszawa/ wybieramy dni, w których chcemy otrzymywać dietę.

Wiele opinii o diecie pudełkowej wynika z braku wiedzy i pochodzi od osób, które same nigdy nie korzystały z firmy cateringowej. W większości przypadków fit catering gwarantuje ciekawsze posiłki, niż te które sami przygotujemy i często może nie różnić się znacznie ceną od domowego gotowania. Jeżeli mamy wątpliwości, możemy skorzystać z dnia próbnego i przekonać się na własnej skórze – a raczej własnym żołądku :)

Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×