2021-12-06T09:12:05+01:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Dla żartu ukradli koledze samochód. Wpakowali się przez to w poważne kłopoty

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0

„Skradziono mi samochód kiedy go myłem” - takie zgłoszenie otrzymali wyszkowscy policjanci. Jak się okazał, był to żart, który pijanemu właścicielowi auta zrobili koledzy na „rauszu”.

W środę rano, około godziny 5.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwóch mężczyzn ukradło jego peugeota podczas kiedy ten sprzątał go na jednej z wyszkowskich myjni.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania skierowane na odzyskanie samochodu. W akcję zaangażowano policjantów prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego. Przy tego typu zgłoszeniach  dla policjantów liczy się każda minuta. Cel zawsze jest ten sam - trzeba jak najszybciej odnaleźć auto.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Kiedy mundurowi dotarli do 25-letniego zgłaszającego, mieszkańca Wyszkowa okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Wyszkowianin tłumaczył funkcjonariuszom, że kradzieży dokonał jego znajomy wspólnie ze swoim kolegą. Z relacji mężczyzny wynikało, że razem w trójkę przyjechali na myjnie. Potwierdził to zapis monitoringu wizyjnego. Autem kierował 19-letni znajomy zgłaszającego.

W trakcie patrolu chwilę przed godziną 6, u zbiegu ulicy Pułtuskiej z Piłsudskiego policjanci zauważyli skradzione auto. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetle oraz dźwiękowe i natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.  Za kierownicą peugeota siedział 19-letni mieszkaniec Wyszkowa od którego policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 19-latka, 0,32 promila alkoholu.

W związku z powyższym mundurowi bez wahania zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. 19-letni wyszkowianin wspólnie ze swoim kolegą - pasażerem tłumaczyli, że chcieli zrobić wyłącznie żart właścicielowi pojazdu. Chwilę pojeździli po mieście i już wracali na myjnię, żeby odebrać zgłaszającego. Kiedy 25-latek dowiedział się, że miał być to tylko dowcip postanowił nie składać wniosku o ściganie.

- dodaje kom. Wroczyński.

Mimo to sprawa i tak znajdzie swój finał w sądzie. 19-latek odpowie za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×