eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Dla żartu ukradli koledze samochód. Wpakowali się przez to w poważne kłopoty

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

„Skradziono mi samochód kiedy go myłem” - takie zgłoszenie otrzymali wyszkowscy policjanci. Jak się okazał, był to żart, który pijanemu właścicielowi auta zrobili koledzy na „rauszu”.

W środę rano, około godziny 5.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwóch mężczyzn ukradło jego peugeota podczas kiedy ten sprzątał go na jednej z wyszkowskich myjni.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania skierowane na odzyskanie samochodu. W akcję zaangażowano policjantów prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego. Przy tego typu zgłoszeniach  dla policjantów liczy się każda minuta. Cel zawsze jest ten sam - trzeba jak najszybciej odnaleźć auto.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Kiedy mundurowi dotarli do 25-letniego zgłaszającego, mieszkańca Wyszkowa okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Wyszkowianin tłumaczył funkcjonariuszom, że kradzieży dokonał jego znajomy wspólnie ze swoim kolegą. Z relacji mężczyzny wynikało, że razem w trójkę przyjechali na myjnie. Potwierdził to zapis monitoringu wizyjnego. Autem kierował 19-letni znajomy zgłaszającego.

W trakcie patrolu chwilę przed godziną 6, u zbiegu ulicy Pułtuskiej z Piłsudskiego policjanci zauważyli skradzione auto. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetle oraz dźwiękowe i natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.  Za kierownicą peugeota siedział 19-letni mieszkaniec Wyszkowa od którego policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 19-latka, 0,32 promila alkoholu.

W związku z powyższym mundurowi bez wahania zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. 19-letni wyszkowianin wspólnie ze swoim kolegą - pasażerem tłumaczyli, że chcieli zrobić wyłącznie żart właścicielowi pojazdu. Chwilę pojeździli po mieście i już wracali na myjnię, żeby odebrać zgłaszającego. Kiedy 25-latek dowiedział się, że miał być to tylko dowcip postanowił nie składać wniosku o ściganie.

- dodaje kom. Wroczyński.

Mimo to sprawa i tak znajdzie swój finał w sądzie. 19-latek odpowie za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×