2018-01-16T12:52:19+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Dom dla Dzieci" w Czarnowcu już gotowy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. powiatostrolecki.pl
REKLAMA
1
0
4

Siedem dwuosobowych pokoi - każdy w innej kolorystyce. Przytulny salon, przestronna, jasna kuchnia, łazienki czekają już na domowników. Inwestycja powiatu ostrołęckiego pn. Dom dla Dzieci przy ul. Turkusowej 6 w Czarnowcu jest gotowa. Zostały jeszcze kwestie formalne, trwa bowiem przygotowanie wniosku do wojewody na prowadzenie działalności opiekuńczo-wychowawczej.

Przypomnijmy „Dom dla dzieci" to placówka opiekuńczo – wychowawcza dla 14 dzieci typu socjalizacyjnego i interwencyjnego.

- Inwestycja została odebrana przez komisję do odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Domu dla Dzieci w Czarnowcu" pod przewodnictwem wicestarosty Krzysztofa Parzychowskiego; rozliczona – proces inwestycyjny prowadziło PCPR w Ostrołęce. Zostało wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu, zostały podpisane umowy z dostawcami mediów, na odbiór odpadów oraz inne niezbędne - informuje dyrektor Domu dla dzieci, Krzysztof Żebrowski. W placówce będzie pracowała kadra - docelowo 10 osób (w wymiarze łącznie 8 etatów), w tym: dyrektor, wychowawcy, psycholog, pedagog i pracownik socjalny.

Wykonawcą, wyłonionym w przetargu jest Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji - Kazimierz Mitelsztedt z Ostrołęki. Fundusze na inwestycję zostały zabezpieczone przez Powiat Ostrołęcki. Powierzchnia  Domu to ok. 280 m kw. Na górze znajduje się 7 pokoi dwuosobowych i dwie łazienki, na parterze – salon z kuchnią z wyjściem na taras, duża łazienka, pokój indywidualnych spotkań, pokój wychowawców, hol, kotłownia z oddzielnym wejściem. Powierzchnia działki to ok. 15 arów. Podwórko jest ogrodzone, oświetlone. Znajduje się na nim  budynek gospodarczy z dwoma pomieszczeniami. Jedno na kosze na śmieci/odpady), drugie będzie służyło do przechowywania sprzętu, rowerów itp. Jest też miejsce na ognisko, betonowy grill, ławki, stoliki. Część działki została wyłożona kostką, także  miejsca parkingowe.

Placówka w Czarnowcu powstała  na przykładzie podobnych takich domów  w Polsce. W województwie mazowieckim pierwszy powstał w Otwocku. Powstają także w  innych powiatach na Mazowszu. Ich zaletą jest to, że domy są 14- osobowe, warunki zbliżone są do warunków panujących w rodzinie. Dzieci włączone będą do wszystkich czynności związanych z zaspokajaniem codziennych potrzeb, poprzez treningi praktyczne nabędą umiejętności zarządzania budżetem, dokonywania zakupów, planowania tych zakupów, sprzątania, gotowania, dbania o czystość, o zagospodarowanie podwórka itp.

Ważnym elementem jest nauka dobrej organizacji rodzinnego funkcjonowania dzieci (podział czynności domowych, wspólne posiłki, rozrywka, wolny czas) a także wyrobienie odpowiedzialności za wspólny dom. Głównym celem „Domu" jest przygotowanie wychowanków, aby jak najlepiej mogli funkcjonować w życiu dorosłym, już po opuszczeniu placówki.

/powiatostrolecki.pl/

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~lolek, 13:07 16-01-2018,   -
co tak późno...pamiętam że obiecywane było oddanie od wrzesnia heheheheh
odpowiedz   •   oceń :  
~Anonim, 13:34 16-01-2018,   100%
Super sprawa, gratulacje
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 17:59 17-01-2018,   100%
Wspaniała inicjatywa, oby więcej takich w okolicy i Ostrołęce. Gratuluję i życzę powodzenia :-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 21:32 17-01-2018,   100%
Wspaniała inicjatywa, oby więcej takich w okolicy i Ostrołęce. Gratuluję i życzę powodzenia :-)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1