eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dom dla dzieci w Czarnowcu ze wsparciem Energi

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. Grupa Energafot. Grupa Energa
REKLAMA

Trwa druga edycja projektu Domy Dobrej Energii. Tym razem panele fotowoltaiczne Energi Obrotu zostaną zamontowane na dachach pięciu domów dziecka. Placówki te będą mogły produkować zieloną energię na własne potrzeby, zmniejszając koszty użytkowania obiektów. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje. Udział w projekcie umożliwia uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych, związanych z energią elektryczną i ochroną środowiska, a także sportem – w ramach Akademii Żeglarskiej.

W 2021 roku energia ze słońca zasiliła dwa rodzinne domy dziecka: w Gostyninie i Szczawinie Kościelnym (woj. mazowieckie) oraz dwa domy dziecka: w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) i Kaczkach Średnich (w woj. wielkopolskim). W 2022 roku takich placówek będzie więcej. W projekcie weźmie udział w sumie ponad 120 podopiecznych.

Domy Dobrej Energii to jeden z naszych najważniejszych projektów, wpisujących się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Celem tej inicjatywy jest nie tylko poprawa jakości życia podopiecznych placówek wyposażanych w panele fotowoltaiczne, ale także edukacja, zwiększanie świadomości związanej z troską o środowisko – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Z ogromną satysfakcją rozpoczęliśmy drugą edycję projektu. Liczę na to, że wyposażonych w panele fotowoltaiczne od Energi placówek pomocowych będzie przybywać, a nasze przedsięwzięcie będzie się rozwijać. Już teraz wiemy, że to niezwykle potrzebna inicjatywa.

Niedawno zakończył się montaż paneli na dachach trzech placówek: domów dziecka w Górze i Kaliszu (woj. wielkopolskie) oraz Domu dla Bezdomnych i Potrzebujących Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku. Trwa realizacja jeszcze w kolejnych dwóch: w Domu dla Dzieci w Czarnowcu (woj. mazowieckie) oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Elblągu.

Projekt Domy Dobrej Energii jest kontynuowany dzięki zaangażowaniu trzech podmiotów: Energi SA, Energi Obrotu i Fundacji Energa. W 2021 roku montaż paneli w dwóch rodzinnych domach dziecka – w Gostyninie i Szczawnie Kościelnym (woj. mazowieckie) wsparła Fundacja ORLEN.

Korzyści jest wiele

Placówki, które przystąpiły do projektu Domy Dobrej Energii, produkują zieloną energię na własne potrzeby. W ten sposób są w stanie zmniejszyć koszty użytkowania obiektów, a zaoszczędzone środki mogą przeznaczyć na potrzeby swoich podopiecznych. Takie rozwiązanie ma też korzystny wpływ na środowisko.

Warto zaznaczyć, że projekt nie ogranicza się tylko do montażu paneli fotowoltaicznych. Podopieczni placówek objętych programem Domy Dobrej Energii mają okazję poznać świat energetyki i innowacyjnych rozwiązań przyjaznych środowisku.

Skomplikowane zjawiska związane z energią elektryczną, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska można wyjaśnić w sposób ciekawy i przystępny – przez zabawę i eksperymenty. Podopieczni domów dla dzieci w ramach programu odwiedziły między innymi Muzeum Energetyki w Toruniu, farmę wiatrową w Przykonie oraz Elektrownię Wodną w Straszynie. Ponadto część dzieci miała okazję uczestniczyć w Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej 77 Racing, której Energa z Grupy ORLEN jest mecenasem głównym. Młodzieżowa Akademia Żeglarska to połączenie żeglarstwa z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego – wyjaśnia Bogna Koma, zastępca dyrektora Departamentu Marketingu Energi SA. – Kolejne aktywności dla dzieci z Czarnowska i Elbląga jeszcze przed nami. Jednym słowem kompleksowo dbamy o tworzenie atmosfery i działań, które przyczyniają się do stworzenia Domów pełnych Dobrej Energii – dodaje.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×