zdjecie 3243
zdjecie 3243
2021-05-20T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Dom tani w budowie. Dobieramy projekt do oczekiwań całej rodziny.

Współczesne tempo życia skłania do tego, by budować domy szybko, sprawnie i ekonomicznie. Stąd też powodzenie gotowych projektów domów tanich w budowie, których rozległą kolekcję ma w swojej ofercie ARCHON+. Pracownia dokłada starań, by maksymalnie ułatwić Inwestorom wybór projektu, bo od trafności tej właśnie decyzji zależy osiągniecie celu i satysfakcja z użytkowania wymarzonego domu. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań projektu domu, by zrealizować inwestycję sprawnie i ekonomicznie.

Prosta konstrukcja

Im prostsza konstrukcja, tym taniej, dlatego regułą ekonomicznego budownictwa jest postawienie na nieskomplikowane rozwiązania. Odnosi się ona zarówno do samej bryły budynku, jak i jego zadaszenia. Regularna i zwarta forma bryły przekłada się na mniejsze zużycie materiałów i szybsze tempo budowy. Gdy prace nie są zbyt skomplikowane, zmniejsza się czas zatrudnienia ekipy budowlanej, a wraz z tym koszty robocizny są odpowiednio niższe. Podobnie rzecz ma się z dachem. Wszelkie niestandardowe rozwiązania wydłużają harmonogram robót, a niekiedy też oznaczają konieczność znalezienia pracowników o specyficznych kwalifikacjach, co bywa czasochłonne. Tymczasem sprawdzone rozwiązania, takie jak prosty dach dwuspadowy, są mniej kosztowne i powstają w szybszym tempie.

 

Tworząc projekty domów tanich w budowie, nie wprowadza się wielu elementów dodatkowych jak loggie, balkony, wykusze czy też lukarny, ponieważ zwiększają one koszty budowy. Uproszczenie formy budynku  i ograniczenie liczby przegród zewnętrznych, a tym samym również miejsc narażonych na powstawanie mostków termicznych, pozwoli zminimalizować zarówno wydatki w tracie budowy, ale również w przyszłości korzystnie wpłynie na koszty eksploatacyjne. Im większa zwartość bryły, tym lepsza kumulacja ciepła, a tym samym niższe koszty ogrzewania.

Ponadczasowa elegancja

Istnieje wiele sposobów, by najprostszej bryle nadać elegancki charakter. Doskonałe efekty przynosi zróżnicowanie struktury tynków oraz ich barwy, a nie jest kosztownym zabiegiem. Modna biel niezmiennie wprowadza efekt świeżości i znakomicie koresponduje z każdym niemal projektem i otaczającą dom roślinnością, podobnie jak dyskretne odcienie szarości. Ujmującym akcentem mogą być naturalne okładziny drewniane lub kamienne zastosowane w wybranych miejscach, jak choćby strefa wejściowa, które wprowadzają ciekawy efekt wizualny, dodając elewacji klimatycznego wyrazu. Dobierając odpowiednio tonację stolarki oraz dachówki można stworzyć kompozycję o ponadczasowej elegancji, która sprawi, że prosta bryła nabierze wyjątkowego wyglądu.

Dom dopasowany do potrzeb

Co oczywiste, ważnym czynnikiem ekonomicznym w budowie domu jest wielkość budynku. By dobrze ją oszacować, warto precyzyjnie przeanalizować potrzeby rodziny i obliczyć, jak dużego metrażu istotnie potrzebujemy. Wyeliminujemy w ten sposób pomieszczenia zbędne lub rzadko wykorzystywane i tym samym zaoszczędzimy zarówno na kosztach realizacji, jak i eksploatacji budynku. Jednak tani dom wcale nie musi być mały, rozstrzygająca jest tu nie tyle wielkość,  a ekonomika zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. W kolekcji projektów domów tanich w budowie ARCHON+ dostępna jest liczna i różnorodna oferta projektów w rozmaitych przedziałach metrażu, należących do kategorii projektów z poddaszem użytkowym, parterowych oraz piętrowych. Ich atutem są także przemyślane rozwiązania funkcjonalne, dzięki którym nawet niewielki dom oferuje optymalnie zorganizowane i wygodne w użytkowaniu wnętrze.

Doradcy ARCHON+ służą Inwestorom pomocą w doborze projektu najpełniej dostosowanego do oczekiwań danej rodziny i jej trybu życia. Każdy Klient Pracowni może skorzystać z bezpłatnych konsultacji i doradztwa w zakresie wyboru projektu, który będzie zgodny z potrzebami użytkowymi,  wymaganiami i warunkami działki, czy też odpowiedni względem założeń finansowych. Wygodną opcją, z której  można skorzystać, jest także formularz doboru projektu. Wystarczy określić i zaznaczyć w nim najważniejsze parametry budynku, dodatkowo można również scharakteryzować wygląd wymarzonego domu, czy wskazać inne istotne elementy bądź funkcjonalności, a doradcy Pracowni przygotują listę najbardziej odpowiadających projektów do wyboru.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, ze wraz z projektem domu ARCHON+ można również nabyć kosztorys budowlany, który jest niezastąpionym narzędziem planowania i kontroli wydatków, szczególnie przydatnym podczas prowadzenia budowy systemem gospodarczym. Zatem, do dzieła!

Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×