eOstroleka.pl
Polska,

Domeny „Rzeczpospolita Polska” i „Polska” z rozszerzeniem „.pl” powinny pozostać własnością państwa

REKLAMA
zdjecie 6237
zdjecie 6237
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 6237
Prawo i Sprawiedliwość wzywa do poparcia złożonej przez siebie nowelizacji ustawy o godle, hymnie i barwach RP oraz o pieczęciach państwowych. PiS proponuje wprowadzenie zapisów dotyczących domen zawierających nazwy „Rzeczpospolita Polska” i „ Polska” z rozszerzeniem „.pl”, które powinny pozostać własnością państwa.

Wymienione domeny zostały wydzierżawione właścicielowi „Gazety Wyborczej”, spółce Agora SA, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - To jest nie do zaakceptowania. Jakie interesy państwa realizowała minister Kudrycka? - pytał Jerzy Polaczek.

Jarosław Sellin poinformował, że w ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość złożyło do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji ustawy o godle, hymnie i barwach RP oraz o pieczęciach państwowych. Chcemy, by znalazła się tam informacja, kto może odpowiadać za domeny narodowe. Te domeny mają podlegać Prezydentowi RP, który będzie mógł udostępniać je tylko wskazanym przez siebie instytucjom publicznym - mówił Sellin. - Chcemy zahamować proces prywatyzacji istotnych czynników promujących Polskę - dodał poseł PiS.

Kazimierz Ujazdowski liczy na poparcie w tej sprawie ze strony Radosława Sikorskiego. Szef MSZ kilka miesięcy temu w liście do Barbary Kudryckiej podkreślał, że te domeny „powinny znajdować się pod kontrolą organów państwa”.

- Chcemy wierzyć ministrowi Sikorskiemu i liczymy, że nie była to deklaracja dla deklaracji - powiedział Ujazdowski.


[źródło: mypis.pl]
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×