Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wcześniejsze wyroki za jazdę po alkoholu nie powstrzymały 43-latka przed ponownym wsiadaniem za kółko. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Kadzidła w miejscowości Golanka. Jak się okazało, kierowca peugeota nie dość, że złamał sądowy zakaz, to znów był pod wpływem alkoholu.
Do zatrzymania doszło we wtorek, 30 czerwca. Podczas rutynowych działań związanych z kontrolowaniem trzeźwości i uprawnień kierowców, funkcjonariusze trafili na mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który całkowicie zignorował wcześniejsze decyzje sądu. Sąd Rejonowy w Ostrołęce odebrał mu prawo jazdy na zawsze właśnie za wcześniejszą jazdę po pijaku.
Podkreślamy, że wobec kierowców świadomie łamiących przepisy i narażających innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo policjanci będą konsekwentnie stosować zasadę zero tolerancji. Każdy ma prawo czuć się bezpiecznie na drodze.
- informuje rzecznik prasowy ostrołęckiej policji nadkom. Tomasz Żerański
Tym razem finał sprawy będzie bardzo szybki. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu, a jego sprawa zostanie rozpatrzona w trybie przyspieszonym. Oznacza to, że nieodpowiedzialny kierowca może usłyszeć kolejny wyrok nawet w ciągu 48 godzin od momentu zatrzymania. Policjanci zapowiadają brak jakiejkolwiek taryfy ulgowej dla osób, które w tak rażący sposób narażają życie i zdrowie innych ludzi na drodze.


KMP w Ostrołęce![Ukradł auto wujka! Finał przejażdżki 16-latek zapamięta na długo [FOTO]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/735149964_26989839014046128_6058881692378508649_n.jpg)
![Groźny wypadek na polu. Rolnik został wciągnięty przez prasę rolniczą [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/wypadek_na_polu.png)
![Ostrołęcka policja podsumowała kontrole. Wyniki dają do myślenia [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/275-253533.jpg)
![Monitoring wszystko nagrał. Policja szuka kierowcy busa po kolizji w Ostrołęce [WIDEO]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/kolizja_sucharskiego_monitoring.png)

1
9
10
12