eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dwa miesiące aresztu za próbę rozjechania policjanta podczas pościgu

REKLAMA
zdjecie 9740
zdjecie 9740
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 9740

30-letni mieszkaniec gminy Kadzidło spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Mężczyzna uciekając przed policją rozbił radiowóz i usiłował rozjechać jednego z funkcjonariuszy. Był kompletnie pijany, prawie dwa dni trzeźwiał w areszcie.

W minioną niedzielę, policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego usiłowali zatrzymać do kontroli 30-letniego kierowcę vw golfa. Ten jednak zamiast się zatrzymać zaczął uciekać. Trwający niemal dwie godziny policyjny pościg przypominał sceny z sensacyjnych filmów. Uciekający mężczyzna kilkakrotnie staranował ścigających go funkcjonariuszy, jednego z nich próbował rozjechać.

Na jednym z zakrętów w okolicach miejscowości Łyse, 30-latek stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Wydostał się z rozbitego golfa i próbował jeszcze uciekać pieszo. Na nic się to jednak nie zdało, został zatrzymany i ostatecznie trafił do aresztu. Jak się okazało, był kompletnie pijany – badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 3,5 promila.

Przez niemal dwa kolejne dni 30-latek trzeźwiał w policyjnym areszcie. Dziś na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

- Sprawa swój początek miała w niedzielę. 30-letni mieszkaniec gminy Kadzidło stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Co więcej poruszał się pojazdem mimo sądowego zakazu. Łącznie usłyszał kilka  zarzutów. Oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości dotyczą one m.in. narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia policjanta – poinformował nas podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Więcej na temat pościgu oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia znaleźć można w naszej relacji: Policyjny pościg, wypadek i próba rozjechania policjanta [ZDJĘCIA]

Ostrołęka,policja,pościg za pijanym kierowcą,areszt,tymczasowy areszt

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×