eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policyjny pościg, wypadek i próba rozjechania policjanta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9740
zdjecie 9740
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 9740

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się dziś po południu pod Ostrołęką. Policjanci przez niemal dwie godziny prowadzili pościg za kompletnie pijanym kierowcą golfa. Mężczyzna kilka razy staranował radiowóz i próbował rozjechać policjanta. Po dachowaniu na jednym z zakrętów usiłował uciekać pieszo.

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach popołudniowych. Pościg za pijanym kierowcą vw golfa rozpoczęli policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego. Gdy uciekinier wjechał na „nasz” teren, do pościgu dołączyli także funkcjonariusze drogówki z Ostrołęki. W miejscowości Szafranki, w pobliżu Łysych, mężczyzna omijając jedną z blokad niemal rozjechał próbującego go zatrzymać policjanta.

- Podczas próby zatrzymania kierujący vw próbował rozjechać samochodem jednego z policjantów. Mężczyzna uciekał w kierunku miejscowości Szafranki. Podczas pościgu 30-;letni mieszkaniec naszego powiatu doprowadził do zderzenia z radiowozem – powiedziała nam asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kompletnie pijanego mężczyznę udało się zatrzymać dopiero po pieszym pościgu, gdy ten uciekając przed policją rozbił się na jednym z zakrętów. 30-latek wydostał się z rozbitego auta i usiłował uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej jednak mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został przebadany pod kątem obrażeń odniesionych w wyniku dachowania. Okazało się, że jego stan nie wymagał hospitalizacji. Prosto ze szpitala mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Uciekinier to 30-letni mieszkaniec gminy Kadzidło. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile i jak się okazało, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Mężczyzna odpowie m.in. .za złamanie sądowego zakazu i jazdę pod wpływem alkoholu. Nie wykluczone, że zostaną mu postawione dodatkowe zarzuty związane z pościgiem.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×