eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zatrzymali złodzieja zanim poszkodowani zauważyli kradzież

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Nie lada instynktem wykazali się wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Funkcjonariusze zatrzymali po krótkim pościgu 39-letniego złodzieja odpowiedzialnego za kradzież telefonu i roweru. Co ciekawe, poszkodowani dowiedzieli się o kradzieży dopiero po zatrzymaniu sprawcy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na dworcu PKS w Ostrołęce. Nieumundurowani wywiadowcy z wydziału patrolowego KMP w Ostrołęce zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Gdy ruszyli w jego kierunku, ten zaczął uciekać. Po trwającym kilka chwil pościgu 39-latek został zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że posiadał przy sobie pochodzący z kradzieży telefon komórkowy o wartości około 1000 złotych. Sprzęt skradziony został w jednym ze sklepów z elektroniką.

Ponadto 39-latek poruszał się rowerem, który, jak się okazało, także został skradziony na jednej z ulic w Ostrołęce. Co ciekawe, prawowici właściciele kradzionych przedmiotów, dopiero po zatrzymaniu sprawcy zorientowali się, że zostali okradzeni i zgłosili szkody policji.

- Wydział patrolowy na co dzień kojarzy się mieszkańcom z oznakowanymi radiowozami patrolującymi ulice Ostrołęki. Samo pojawienie się patrolu odgrywa rolę prewencyjną. Sprawcy przestępstw czy wykroczeń rezygnują z działania gdy w ich zasięgu pojawi się taki patrol. Odmienną rolę odgrywają policyjni wywiadowcy wchodzący w skład tego samego wydziału. W tygodniu realizowanych jest kilkanaście takich służb. Ich zadanie to szybka reakcja na zdarzenia. Nieumundurowani w nieoznakowanych radiowozach często zaskakują sprawców. Taka sytuację mieliśmy m.in. wczoraj na dworcu PKS – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiej komendy. Zadaniem śledczych jest m.in. ustalenie czy drugi z zabezpieczonych telefonów również nie pochodzi z kradzieży.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×