eOstroleka.pl
Region,

Ojciec z synem okradli żwirownię. Przed policją uciekali traktorem

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. KPP w Makowie Maz.fot. KPP w Makowie Maz.
REKLAMA
zdjecie 8733

54-letni mężczyzna wraz ze swoim synem ukradli ze żwirowni metalowe pływaki. Swój łup zapakowali na przyczepę z ciągnikiem rolniczym. Skradzione przedmioty porzucili kilka kilometrów od żwirowni a w dalszą ucieczkę przed policją ruszyli traktorem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 marca w miejscowości Brzóze Duże. Oficer dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn ze zbiornika wodnego przy moście dokonało kradzieży metalowych pływaków, które załadowali na przyczepę ciągnikową i odjechali w nieznanym kierunku.

- Na miejsce natychmiast skierowano policjantów a dodatkowy patrol udał się na pobliskie drogi w celu odnalezienia poszukiwanego ciągnika. Łupem złodziei padły pływaki do podtrzymywania rur wykorzystywanych do wydobywania  żwiru, których wartość oszacowano na kwotę 10 000 PLN – mówi sierż. Marek Grabowski, rzecznik prasowy makowskiej policji.

Uciekający z miejsca kradzieży złodzieje pozostawili w śniegu ślady ciągnika rolniczego i przyczepy. To właśnie po tych śladach policjanci odnaleźli skradzione pływaki.

- Policjanci natychmiast udali się za śladami prowadzącymi w kierunku działek letniskowych które następnie skręciły na drogę prowadzącą do Różana. Po przejechaniu kilku miejscowości różańscy policjanci odnaleźli na opuszczonym terenie spółdzielni rolniczej przyczepę ciągnikową na której znajdowały się skradzione metalowe pływaki – relacjonuje sierż. Grabowski.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że za kradzież odpowiedzialni są najprawdopodobniej dwaj mężczyźni – ojciec i syn, mieszkańcy powiatu makowskiego. Na podwórku należącym do nich znaleziono ciągnik, który posłużył rodzinnemu duetowi do kradzieży.

- 54-latek przyznał się do kradzieży pływaków, dokonał tego wspólnie z 26-letnim synem, który również przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu – mówi sierż. Grabowski.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×