eOstroleka.pl
Region,

Dwoje pieszych na środku trasy S8. Doszło do tragedii. W tej sprawie jest wiele tajemnic

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
fot. Policja Wyszkówfot. Policja Wyszków
REKLAMA

Pierwsze ustalenia dotyczące śmiertelnego wypadku na trasie S8 do Warszawy przyniosły zaskakujące wnioski. Okazało się, że jedna z ofiar miała przy sobie... dowód osobisty innej osoby. Nie wiadomo, dlaczego tak się stało, podobnie jak wielką niewiadomą jest fakt, że para znalazła się na środku bardzo ruchliwej trasy szybkiego ruchu. To nie powinno się wydarzyć.

W piątek po południu na drodze S8 w Ślubowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że dwoje pieszych w wieku 37 lat, przebiegając z prawej na lewą stroną drogi S8, wtargnęli wprost pod samochód marki renault. 31-letni kierowca nie zdołał wyhamować auta ani ominąć pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń piesi ponieśli śmierć na miejscu. 31-latek z renault został przewieziony do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci wyjaśnią również dlaczego mężczyzna jak i kobieta przebywali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. 37-latkowkie nie posiadali także elementów odblaskowych. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

- Technik kryminalistyki wykonał m.in. oględziny miejsca wypadku, samochodu uczestniczącego w zdarzeniu, zabezpieczył ślady oraz sporządził szkice zdarzeniowe. Policjanci wydziału kryminalnego przesłuchali świadków. Na polecenie prokuratora ciała tragicznie zmarłych osób zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, a auto na czas postępowania trafiło na policyjny parking - informuje kom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji.

Już wstępne ustalenia przyniosły zaskakujące wnioski dotyczące wypadku. Początkowo podawano, że zginęła 37-letnia kobieta z Wyszkowa. Wszystko dlatego, że przy ciele ofiary znaleziono dowód osobisty na takie dane. Okazało się jednak, że ofiarą był ktoś inny - kobieta w tym samym wieku, ale z powiatu węgrowskiego. Nie wiadomo, dlaczego nosiła nie swój dowód osobisty. To wyjaśnić ma śledztwo.

Więcej o: policja, wypadek, S8
fot. Policja Wyszkówfot. Policja Wyszków
fot. Policja Wyszkówfot. Policja Wyszków
fot. Policja Wyszkówfot. Policja Wyszków

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×