eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

„Myślisz? Zwolnij” – nowy spot profilaktyczny ostrołęckiej policji już jest dostępny w sieci [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. kadr z nagrania wideofot. kadr z nagrania wideo
REKLAMA

Ostrołęcka policja, straż pożarna i lokalny samorząd startują z nową kampanią profilaktyczną. Jej głównym elementem jest spot filmowy z przesłaniem do kierowców – „Myślisz? Zwolnij?. Zobaczcie wideo.

Do tego jak ważne dla każdego z nas jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo w tym zakresie Samorząd Powiatu Ostrołęckiego, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej podjęli inicjatywę stworzenia poruszającego i profesjonalnego spotu dotyczącego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Akcja ma na celu uświadamianie wszystkim uczestnikom dróg, jakie niebezpieczeństwa im grożą przez pośpiech czy brawurę. Ma uzmysłowić także to, że wypadek drogowy może przydarzyć się każdemu z nas.

Z inicjatywą realizacji spotu profilaktycznego wyszedł samorząd Powiatu Ostrołęckiego. Akcja ma na celu zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w kontekście prędkości, pośpiechu i brawury za kierownicą. Pomysłodawcą scenariusza i inicjatorem współpracy był jeden z radnych powiatu, który pełni jednocześnie funkcje przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego, Prawa i Bezpieczeństwa Obywateli - Artur Kozłowski.

Jako przewodniczący komisji, która odpowiada za kwestie bezpieczeństwa na terenie powiatu bardzo cieszę się, że udało się zrealizować film, który - mam nadzieję - wpłynie na wyobraźnię kierowców poruszających się nie tylko po drogach na terenie naszego powiatu czy Ostrołęki. Wszyscy dziś ciągle się spieszymy. Oprócz pośpiechu i braku wyobraźni na drodze do wypadków drogowych przyczyniają się niestety również alkohol, a coraz częściej także rozkojarzenie powodowane używaniem podczas jazdy telefonu komórkowego. Jako samorząd i służby wspólnie próbujemy zwrócić uwagę tylko na niewielki aspekt tej złożonej problematyki, natomiast jeżeli w wyniku powstania tego filmu zostanie ocalone chociaż jedno istnienie, to z całą pewnością nie ma żadnej wątpliwości, że była to potrzebna produkcja.

- mówi radny Kozłowski.

W te działania z entuzjazmem zaangażowali się także ostrołęccy policjanci oraz strażacy. Funkcjonariusze przeprowadzili na potrzeby spotu symulację wypadku drogowego, począwszy od zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wydobycia ofiar z wraku pojazdu, jak i udzielenia im pierwszej pomocy.

Pomysł był prosty: produkcja w formie spotu ma w sposób zasadniczy i bezpośredni zwrócić uwagę na tragiczne konsekwencje płynące z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Chodziło o wzbudzenie emocji w oglądających film odbiorcach, stąd też hasło kampanii „Myślisz? Zwolnij”, które w dwuznaczny sposób skłania do refleksji.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Spot „Myślisz? Zwolnij”, jest kolejnym z serii filmów profilaktycznych ostrołęckiej Policji oraz samorządów. Materiał wideo będzie wykorzystywany również podczas różnego rodzaju działań profilaktycznych, które prowadzą ostrołęccy policjanci, m.in. w szkołach. Jego emisja w placówkach oświatowych będzie poprzedzona spotkaniem policjanta z uczniami szkół średnich, rozmową na temat bezpieczeństwa na drodze, wyobraźni i tragicznych konsekwencji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Współtwórcy filmu wyrażają nadzieję, że film przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i trafi do świadomości jak największej liczby osób.

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×