eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dworzec autobusowy na osiedlu Stacja? Pomysł radnego wywołał ożywioną dyskusję

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat pomysłu radnego Jerzego Grabowskiego, by dworzec autobusowy w Ostrołęce był zlokalizowany w pobliżu dworca kolejowego na osiedlu Stacja. Czas podsumować naszą sondę, która cieszyła się dużą popularnością.

Radny Jerzy Grabowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, by dworzec autobusowy w Ostrołęce usytuowany był na osiedlu Stacja. Jego zdaniem, po utworzeniu nowoczesnego Multicentrum, rejon dworca kolejowego będzie stanowił wizytówkę miasta i jest to dobre miejsce, by był tam także początkowy przystanek kursów autobusowych.

- W imieniu własnym oraz podróżujących komunikacją kolejową i autobusową, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości usytuowania dworca autobusowego (początkowego) na Osiedlu Stacja w Ostrołęce - napisał w interpelacji radny Jerzy Grabowski. Zaproponował również:

Na potrzeby dworca autobusowego można byłoby wykorzystać utworzoną przez Pana Prezydenta poczekalnię Dworca PKP. Proponuję do rozważenia, aby dla autobusów utworzyć, jako postój i stanowiska na placu po Przedsiębiorstwie Spedycji Krajowej — PSK lub na Placu Dworcowym, który już teraz służy, jako parking dla podróżujących Kolejami Mazowieckimi sp. z o.o.

Skąd pomysł usytuowania dworca tak daleko od centrum miasta? - Jestem przekonany, że po rewitalizacji budynku Dworca PKP oraz utworzeniu w nim nowoczesnego Multicentrum ta część miasta będzie stanowiła wizytówkę Ostrołęki. Realizacja wyżej przedstawionego planu umożliwi również rozwiązanie „palącej" potrzeby zagospodarowania terenów starego dworca PKS, który nie zachwyca obecnym wyglądem - uważa radny Grabowski.

Pomysł radnego wzbudził spore emocje. W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, jakiej od dawna nie było w kwestii lokalizacji dworca. Internauci wypowiadali się, podając swoje argumenty za czy przeciw takiemu rozwiązaniu.

Ponad 63 proc. głosujących na "nie"

Przeprowadziliśmy sondę, w której zapytaliśmy, czy dworzec autobusowy na osiedlu Stacja to dobry pomysł? Głosowanie cieszyło się niezwykle dużą popularnością. W sondzie zagłosowało kilkuset internautów. Wyniki? 36,24 proc. głosujących stwierdziło, że to popiera to rozwiązanie, gdyż jest ono "dużo lepsze niż obecnie funkcjonujące". Z kolei 63,76 proc. respondentów uznało, że nie jest to odpowiednia lokalizacja na dworzec. 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×