eOstroleka.pl
Polska,

Dynamiczna akcja uwolnienia ostrołęczanki w Czadzie. Sikorski: "Porywacze zostali zlikwidowani"

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. TVP Infofot. TVP Info
REKLAMA

Porywacze, którzy uprowadzili w Czadzie pochodzącą z Ostrołęki polską lekarkę, zostali zabici w dynamicznej akcji miejscowych służb. - Czadyjskie wojsko, policja wykonały skuteczną akcję i porywacze zostali zlikwidowani - potwierdził szef MSZ Radosław Sikorski.

Jak relacjonowały zagraniczne media, kiedy helikopter czadyjskich służb przeleciał nad miejscem, gdzie przetrzymywano Polkę, porywacze wyszli, aby spróbować zestrzelić maszynę, zostawiając zakładniczkę w spokoju. Wówczas doszło do wymiany ognia.

- Polska lekarka została odbita przez siły czadyjskie w akcji dynamicznej. Tam była wymiana ognia, lekarce nic się nie stało, nie doznała żadnych obrażeń, została przewieziona śmigłowcem - wskazywał z kolei szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera. Porywacze zginęli, co dziś potwierdził też minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

"Dziękowałem wczoraj ministrowi spraw zagranicznych Republiki Czadu. Czadyjskie wojsko, policja wykonały skuteczną akcję i porywacze zostali zlikwidowani" - powiedział szef MSZ. Sikorski potwierdził też, że za lekarkę "nie było okupu".

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że uwolniona we wtorek polska lekarka - porwana wcześniej w Czadzie - jest już w domu. Podziękował ministrowi bezpieczeństwa publicznego i imigracji Czadu generałowi Mahamatowi Charfadine'owi Marguiemu za kierowanie akcją uwolnienia.

Źródło: TVP Info

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×