zdjecie 3009
2018-09-24T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyrekcja SP nr 6 wycofuje bulwersującą ankietę ze zbyt osobistymi pytaniami do uczniów

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
4
14

Po licznych protestach ze strony rodziców oraz interwencjach lokalnych i ogólnopolskich mediach, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego, zaprzestaje dalszego prowadzenia ankiety zawierającej szereg osobistych pytań dotyczących rodzin uczniów. Sprawa kwestionariusza wywołała oburzenie rodziców oraz skandal na skalę całej Polski.

W niedzielę wieczorem otrzymaliśmy od dyrekcji „szóstki” informację o rezygnacji z dalszych badań ankietowych. Przypomnijmy, kilka dni temu na jaw wyszła imienna ankieta, którą do wypełnienia otrzymali uczniowie klas IV – VIII z SP 6. Każde z dzieci musiało obowiązkowo odpowiedzieć na kilkanaście pytań m.in. o warunki w jakich mieszkają, spożywanie przez rodziców alkoholu, stosowane kary czy wysokość kieszonkowego. O ankiecie uczniowie nie mogli informować swoich rodziców.

Gdy kwestionariusz wyciekł ze szkoły rozgorzała dyskusja, która wywołała ogólnokrajowe oburzenie. Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Również do naszej redakcji zgłosiło się wielu oburzonych ankietą rodziców. Domagali się oni zdecydowanej reakcji ze strony dyrekcji szkoły jak i organów nadzorujących placówkę. Szerzej na ten temat przeczytacie w naszym artykule: TVP Info o bulwersującej ankiecie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce

Ostatecznie pod wpływem protestów dyrekcja placówki zdecydowała się o wstrzymaniu dalszych prac nad ankietą.

„Kierując się troską o Nasze wspólne największe dobro jakim są Wasze dzieci a nasi uczniowie, chcemy jako kierownictwo szkoły poinformować Państwa, że w momencie otrzymania z Waszej strony informacji o wątpliwościach dotyczących treści niektórych pytań zawartych w ankiecie przeprowadzonej wśród naszych uczniów i przygotowanej przez pedagogów w oparciu o obowiązujące przepisy prawa oświatowego w tym Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U.2017, poz.1611) oraz Rozporządzenia MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno -pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, której nadrzędnym celem jest przygotowanie działań wspierających dziecko i ich rodziców w procesie wychowawczym, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu badań ankietowych.

Wobec pojawiających się wątpliwości zapewniamy, że bardzo wnikliwie  wyjaśniamy kwestie  wskazane przez Państwa w docierających do nas komunikatach.

Pozostajemy także w kontakcie z organami nadzorczymi, co czyni sprawę transparentną.
Jednocześnie nadmieniamy, że pozyskiwane dane są przechowywane zgodnie z procedurami zawartymi w Polityce Bezpieczeństwa Danych Osobowych SP Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce oraz RODO.

O wszelkich ustaleniach będziemy Państwa na bieżąco informować, zaś w najbliższym czasie zaproponujemy  bezpośrednie spotkania, których celem będzie  wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości i wypracowanie właściwych zgodnych z Państwa oczekiwaniami kierunków naszych  działań w obszarze wsparcia pedagogicznego widzianego przez pryzmat dobra naszych dzieci.

Dyrekcja szkoły”.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×