zdjecie 3328
zdjecie 3328
2021-02-01T18:58:35+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyrektor Meditrans Ostrołęka odpowiada wojewodzie: "Decyzję o likwidacji dyspozytorni podjął pan"

REKLAMA
REKLAMA
5
2
5

Dyrektor Meditrans Ostrołęka Mirosław Dąbkowski wydał oświadczenie w związku z wypowiedzią wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Wojewoda upominał się o dwóch zwolnionych pracowników Meditransu, a dyrektor odpowiada: "Decyzję o likwidacji dyspozytorni podjął pan wojewoda".

Od 1 stycznia 2021 r. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł odpowiada za funkcjonowanie dyspozytorni medycznych w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Dyspozytornia w Ostrołęce została zlikwidowana.

Wojewoda Konstanty Radziwiłł podczas ostatniej konferencji prasowej zwrócił się do marszałka Mazowsza Adama Struzika z prośbą o odniesienie się do faktu zwolnienia z pracy dwóch dyspozytorów zatrudnionych w urzędzie wojewódzkim, a będących dotychczas również ratownikami medycznymi zatrudnionymi w Meditrans Ostrołęka.

Dyrektor Meditrans Ostrołęka Mirosław Dąbkowski najpierw odpowiedział na Twitterze, później wydał oświadczenie w tej sprawie.

To decyzja wojewody Radziwiłła o likwidacji dyspozytorni medycznej w Ostrołęce i przeniesieniu jej do Siedlec niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Jedną z nich jest utrata w Ostrołęce dwudziestu kilku miejsc pracy! Owe stanowiska faktycznie zlikwidowano od 1 stycznia br. Decyzje o redukcjach są niezwykle trudne. Wielu naszych pracowników posiada dużo większy staż pracy, wyższe kwalifikacje czy osiągnięcia zawodowe od tych dwóch Panów. Wielu jest w wieku przedemerytalnym lub 50+. Z kolei dla innych Meditrans to jedyne źródło utrzymania

- wskazał dyrektor Meditransu.

Wspomniani przez wojewodę pracownicy posiadają atrakcyjną, bardzo dobrze płatną pracę w Warszawie. Niestety, nie są jedynymi osobami, które dotknęły skutki likwidacji dyspozytorni. Dziwić może, iż pana wojewody Radziwiłła nie interesuje los pozostałych zwalnianych pracowników, a jedynie tych dwóch, którym zapewnił atrakcyjne posady. Powtarzam: decyzję o likwidacji dyspozytorni podjął pan wojewoda Radziwiłł. I to konsekwencją tejże decyzji jest likwidacja dwudziestu kilku miejsc pracy w Ostrołęce i jest to jedyna przyczyna zwolnienia wspomnianych dwóch pracowników

- dodał Mirosław Dąbkowski.

REKLAMA
zdjecie 3328

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×