eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyrektor ostrołęckiego szpitala skazany za korupcję

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

30 tysięcy złotych grzywny oraz 5 letni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w placówkach publicznej służby zdrowia – taki wyrok usłyszał Wojciech M. dyrektor ostrołęckiego szpitala.

 
Wyrok, który zapadł w listopadzie przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce dotyczy zarzutów korupcyjnych. O sprawie pisaliśmy w październiku ubiegłego roku: "Ustawione" przetargi w ostrołęckim szpitalu? Są zarzuty dla dyrektora
 
Wojciech M. wieloletni dyrektor szpitala w Ostrołęce oskarżony został o czyny mające charakter korupcyjny. Prokuratura zarzucała mu m.in. udział w zmowie cenowej przy przetargach na dostawę żywności i usług kompleksowego utrzymania czystości. W tej sprawie postępowanie nadal jest w toku, a dyrektor M. skazany został za czyn z bliżej nieokreślonego czasu między wrześniem a październikiem 2002 roku. Wówczas, według oskarżeń prokuratury, miał on zażądać i przyjąć korzyść majątkową w wysokości 5 tysięcy złotych od przedstawiciela handlowego firmy, z którą szpital wówczas współpracował. Wyrok skazujący w tej sprawie usłyszała także kobieta  wręczająca łapówkę.
 
Podczas procesu, który toczył się przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce, prokurator wnioskował dla Wojciecha M. o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz pięcioletni zakaz pełnienia funkcji dyrektora. Reprezentujący oskarżonego dyrektora adwokat wnosił o uniewinnienie. W listopadzie zapadł wyrok w pierwszej instancji – kara grzywny w wysokości 30 tysięcy złotych oraz 5-letni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w placówkach publicznej służby zdrowia. Wyrok jest nieprawomocny.
 
O tym, że dyrektor M. został w listopadzie skazany nieprawomocnym wyrokiem, wicemarszałek województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc, dowiedziała się dziś od dziennikarza lokalnej gazety podczas konferencji prasowej. Przypomnijmy, że to właśnie Samorząd Województwa Mazowieckiego jest organem prowadzącym i nadzorującym działalność ostrołęckiego szpitala.
 
- Nie mamy wiedzy o tym, że zapadł wyrok skazujący. Poprosimy dyrektora o szczegółowe wyjaśnienia na piśmie i wówczas podejmiemy decyzję w tej kwestii – powiedziała dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Elżbieta Lanc.
 
Czy dyrektor będzie musiał pożegnać się ze swoją funkcją? Jeśli wyrok zostanie utrzymany w mocy przez kolejne instancje – nie ma co do tego wątpliwości.
 
Do sprawy będziemy wracali.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×