eOstroleka.pl
Polska,

Działanie Parulskiego wobec Pasionka „typowo polityczne” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9753
zdjecie 9753
Prokurator Krzysztof ParulskiProkurator Krzysztof Parulski
REKLAMA
zdjecie 9753
- Uważamy, że działanie prokuratora Parulskiego było działaniem typowo politycznym - mówią politycy PiS i wnioskują o zwołanie posiedzenia Komisji ds. Służb Specjalnych.

Chodzi o działania podejmowane przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego, mające na celu zaszkodzenie nielubianemu prokuratorowi cywilnemu Markowi Pasionkowi. Parulski zarzucił Pasionkowi niewyjaśnione kontakty ze służbami amerykańskimi i szwędanie się po mieście po pijaku z torbą wypełnioną smoleńskimi dokumentami. W efekcie Pasionek został zawieszony.

- Działanie pana prokuratora Parulskiego, który zajął się wykrywaniem szpiegów imperialistycznych, jest niepokojące, doprowadziło do wyeliminowania nadzoru cywilnego nad śledztwem smoleńskim i przecięcia jakiegokolwiek kontaktu ze służbami amerykańskimi w tej sprawie. Nie dostajemy żadnych informacji w sprawie Smoleńska. Wszystko to razem budzi olbrzymie zaniepokojenie - mówi Antoni Macierewicz.

W związku z tym politycy PiS domagają się zwołania posiedzenia komisji ds. Służb Specjalnych.

- Wnioskujemy o posiedzenie komisji ds. Służb Specjalnych. Uważamy, że działanie prokuratury było działaniem typowo politycznym - ocenia Marek Opioła, zauważając, że w sprawę był zaangażowany Kontrwywiad Wojskowy a być może także ABW. - Chcemy tę sprawę po prostu wyjaśnić i poznać szczegóły działań polskich służb - dodaje poseł PiS.

Warto zauważyć, że 19 grudnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. Pasionka, czyniąc tym samym zarzuty podnoszone przez Parulskiego niewartymi funta kłaków.




[źródło: mypis.pl]
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×