zdjecie 7954
zdjecie 7954
zdjecie 7954
2015-08-12T11:36:42+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzieci z bloków OTBS zwiedziły Stadion Narodowy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci zamieszkujących w blokach Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odwiedziła Stadion Narodowy w Warszawie. Jak sami przyznali po powrocie, wycieczka była wspaniałym sposobem na wakacyjny wypoczynek.

Wycieczkę do Warszawy i zwiedzanie Stadionu Narodowego ufundowało swoim najmłodszym mieszkańcom ostrołęckie TBS. Zainteresowanie wspólnym wyjazdem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Lista uczestników zapełniła się w ekspresowym wręcz tempie i już w kilka dni po ogłoszeniu wywieszonym na klatkach schodowych „uzbierał się” komplet uczestników.

- Cieszę się, że nasz pomysł przypadł dzieciom do gustu. Obawialiśmy się, czy podołamy oczekiwaniom uczestników wycieczki, okazało się jednak, że wszyscy byli bardzo zadowoleni. Stadion Narodowy widziany z ekranu telewizora nie robi takiego wrażenia jak zwiedzanie go na żywo. Tym bardziej, że dzieci miały możliwość zobaczenia szatni używanych przez gwiazdy sportu. Niemałe wrażenie też zrobiły na nich stroje piłkarskiej kadry narodowej – powiedział nam Adam Galanek, prezes OTBS.

W trakcie wycieczki jej uczestnicy mieli okazję na własnej skórze poczuć emocje jakie towarzyszą piłkarzom przed meczem, w jego trakcie i tuż po. Zwiedzili szatnie zawodników, wyszli na płytę boiska, zasiedli na trybunach a następnie przeszli do sali konferencyjnej, gdzie najczęściej w kilka minut po meczu nagrywane są wywiady i komentarze dla telewizyjnych serwisów sportowych.

Jednak Stadion Narodowy nie był jedynym punktem w programie wycieczki. Dzieci zwiedziły także ogród botaniczny znajdujący się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Chwile wytchnienia i relaksu dał wszystkim spacer po Ogrodzie Łazienkowskim wraz z przewodnikiem. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątki z wycieczki w postaci drobnych upominków.

- To był bardzo ciekawy wyjazd. Cieszę się, że mogłem zobaczyć gdzie odbywały się mecze naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy. Najbardziej podobało mi się w szatni naszych polskich piłkarzy. Mam nadzieję, że podobne wycieczki będą częściej organizowane – mówił po powrocie jeden z zadowolonych uczestników wakacyjnego wyjazdu do Warszawy.

Do próśb tych uchyla się zarząd OTBS, który już planuje przygotowanie kolejnej wycieczki dla swoich najmłodszych mieszkańców.

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×