2015-06-12T11:27:35+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska z Myszyńca odwiedzili sortownię śmieci [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2866
zdjecie 2866
Uczniowie z Technikum Ochrony Środowiska zwiedzili Samorządową Stację Segregacji Odpadów Komunalnych/fot. eOstroleka.plUczniowie z Technikum Ochrony Środowiska zwiedzili Samorządową Stację Segregacji Odpadów Komunalnych/fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Uczniowie klasy II i III Technikum Ochrony Środowiska z Myszyńca wzięli udział w wyjazdowej lekcji z przedmiotów zawodowych na terenie Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce. Zapoznali się z m.in. budową instalacji oraz procesami segregacji.

Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska z Zespołu Szkół Powiatowych to kolejna grupa młodzieży, która odwiedziła SSOK przy ulicy Turskiego w Ostrołęce. Z budową instalacji zapoznał ich Paweł Bałon, pracownik Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – spółki miejskiej nadzorującej w imieniu samorządu miasta budowę sortowni.

- Zwiedzanie stacji segregacji zorganizowaliśmy w ramach nauki przedmiotów zawodowych. Młodzież uczy się o segregacji odpadów, budowie wysypisk czy o unijnych dyrektywach związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Tego typu instalację widzą po raz pierwszy, wcześniej odwiedziliśmy m.in. oczyszczalnie ścieków. To bardzo przydatna forma edukacji, podnosząca świadomość ekologiczną wśród młodzież – powiedziała nam Anna Grzybowska, nauczyciel z TOŚ w Myszyńcu.

Podobne lekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim organizowane będą regularnie po uruchomieniu nowo wybudowanej stacji segregacji przy Turskiego. Skorzystać z nich będą mogli uczniowie zarówno klas o profilach ekologicznych i przyrodniczych jak i wszyscy pozostali.

- Cieszę się, że możemy gościć na stacji segregacji młodzież szkolną. Wycieczki po terenie sortowni spełniają niezwykle ważną rolę edukacyjną i proekologiczną. Już po uruchomieniu całej instalacji przygotujemy specjalną ścieżkę edukacyjną, po to, by podobne lekcje mogły się odbywać regularnie. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania stacji segregacji uczniów ze wszystkich szkół w Ostrołęce i powiecie, a w szczególności klasy o profilu związanym z ekologią – mówi Adam Galanek, prezes OTBS.

Dotychczas sortownię odwiedzili m.in. uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce czy młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
 2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×