2015-04-18T11:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Transport wielkogabarytowy ulicami Ostrołęki. „Na pace” ostatnia z maszyn miejskiej sortowni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Dziś w nocy ulicami Ostrołęki przejechał składający się z dwóch ogromnych ciężarówek konwój z ładunkiem wielkogabarytowym. Za kierownicą jednej z nich siedziała Iwona Blecharczyk, a „na pace” wiozła ostatni z elementów stacji segregacji odpadów komunalnych powstającej przy Turskiego w Ostrołęce.

Ogromną maszynę stanowiącą jeden z najistotniejszych a zarazem ostatni w procesie montażu element sortowni przywiozła dziś w nocy Iwona Blecharczyk, jedyna w Polsce kobieta jeżdżąca z ładunkami wielkogabarytowymi. Konwój składający się z dwóch ciężarówek i kilku pojazdów eskortujących wyruszył kilka dni temu z niemieckiej fabryki. Ze względu na rozmiary maszyny kierowcy mogli jechać wyłącznie w nocy, demontując po drodze wszystkie znaki i elementy, o które ładunek mógłby zahaczyć.

Wczoraj, ostatni dzień przed dojazdem do celu, odpoczywali w Serocku. Do Ostrołęki wyruszyli o 22:00 a u celu – na terenie budowy miejskiej segregatorni byli około godziny 2:00 nad ranem.

- Cieszę się, że ładunek dotarł bez przeszkód. Jest to ostatnia z maszyn sortowni a także jeden z ostatnich elementów całej instalacji SSOK-u. Przed nami już tylko montaż i pierwsze testowe rozruchy. Jestem niezwykle wdzięczny całej ekipie kierowców i pilotów za terminowe i bezpieczne dostarczenie na miejsce tej ogromnej maszyny – powiedział nam Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki miejskiej, która i imieniu samorządu Ostrołęki nadzoruje budowę segregatorni.

Za kierownicą jednej z ciężarówek wchodzących w skład konwoju siedziała jedyna w Polsce kobieta jeżdżąca z ładunkami wielkogabarytowymi, Iwona Blecharczyk. Jest ona także bohaterką emitowanego na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej programu „Konwój”. Program poświęcony jest kierowcom wożącym gigantyczne ładunki.

Także konwojowi wiozącemu ładunek do Ostrołęki przez całą trasę towarzyszyła ekipa telewizyjna, dzięki czemu już za kilka tygodni będziemy mogli obejrzeć obszerną relację wideo.

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×