zdjecie 9271
zdjecie 9271
2017-02-05T15:00:30+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Dzielnicowy Roku 2016 na Mazowszu. „Nasz” policjant otarł się o podium [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
0

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu podsumowano mazowiecki finał plebiscytu na „Dzielnicowego Roku”. Dobre miejsce w konkursie przypadło „naszemu” policjantowi, st. asp. Sławomirowi Subczyńskiemu.

Od kilku już lat w anonimowych ankietach wybieramy funkcjonariusza, który najlepiej wypełnia obowiązki dzielnicowego, ma najlepszy kontakt ze społeczeństwem i cieszy się zaufaniem mieszkańców podległego mu rewiru. W tegorocznej edycji tytuł Dzielnicowego Roku w KMP w Ostrołęce po raz kolejny powędrował do st. asp. Sławomira Subczyńskiego, któremu podlega Goworowo.

Dzielnicowy Roku z ostrołęckiej komendy reprezentował nasze miasto i powiat na szczeblu wojewódzkim plebiscytu. Swój udział uznać może za udany, zajął bowiem czwarte miejsce zdobywając 1281 punktów.

Na podstawie największej liczby oddanych głosów na dzielnicowych w garnizonie mazowieckim pierwsze trzy miejsca zajęli:
I miejsce - sierż. szt. Izabela Wrzesień z KMP w Radomiu – 1640 głosów.
II miejsce - mł. asp. Wojciech Seweryn z KPP w Lipsku – 1561 głosów.
III miejsce - st. sierż. Łukasz Adamczyk z KMP w Radomiu (powiat) – 1368 głosów.

Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2016”, jest oceną służby dzielnicowego, która jest prowadzona przez mieszkańców w formie ankiety, służy poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi. Realizacja konkursu jest istotnym elementem pełnego wdrożenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Koncepcji pracy dzielnicowego na terenie garnizonu mazowieckiego”.

Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego z policją powinien stale współpracować z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacjami działających na danym terenie oraz przedstawicielami mediów na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Wszystkie jednostki KMP/KPP garnizonu mazowieckiego zorganizowały oraz przeprowadziły konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2016”.

Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety, skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Właściwi terytorialnie komendanci podjęli współpracę z miejscowymi mediami i opublikowane zostały informacje o konkursie wraz z ankietą. Wystąpiono również do organów samorządowych o wyrażenie zgody na udostępnienie ankiety w budynkach użyteczności publicznej wraz ze skrzynkami, w których mieszkańcy mogli pozostawić ankiety.

Podsumowując przebieg i wyniki VIII edycji konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2016” w garnizonie mazowieckim należy podkreślić, że wszyscy laureaci KMP/KPP zasługują na pozytywną ocenę pełnionej służby, czego potwierdzeniem są oddane głosy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×