W dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, obchodzony jest w Polsce Dzień Kolejarza. W Ostrołęce, tradycyjnie już, odbyły się uroczystości na osiedlu Stacja.
Uroczystość związaną z Dniem Kolejarza zorganizował w Ostrołęce wieloletni kolejarz, przewodniczący rady osiedla Stacja Jerzy Grabowski. Była to uroczystość łącząca pokolenia - obok doświadczonych kolejarzy stanęły dzieci z przedszkola, uczniowie szkół średnich i zaproszeni goście.
- Osiedle Stacja, z tą swoją bogatą historią, z tradycjami kolejnictwa, jest takim wyjątkiem w skali miasta. Tu ta kolej była mechanizmem napędowym. Całe to osiedle żyło kolejnictwem, całe rodziny, pokolenia. Bardzo ważne, że tradycje i wartości są pielęgnowane - powiedział prezydent Paweł Niewiadomski.
Wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek dodał, że kolej łączy ludzi i kraje, a mówi się o dużych inwestycjach na kolei i będzie ona przeżywała renesans.
Poseł Marcin Grabowski podziękował wszystkim za przybycie, a przedszkolaki z "osiemnastki" zaprezentowały piękną pieśń o niepodległości. Później złożone zostały znicze i kwiaty pod obeliskiem na Skwerze Kolejarzy, a najmłodsi przeszli pod lokomotywę Julię, gdzie tradycyjnie już odczytano słynny utwór Juliana Tuwima. Była też chwila na zwiedzanie muzeum Jerzego Grabowskiego, poświęconego właśnie kolei.







![Intensywny weekend UKS Clan Ostrołęka. Podwójne zwycięstwo Bakuły [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/sport/2025/m/j_bakula_nowogrod.jpg)

![Dzień Kolejarza 2024. Tak w Ostrołęce obchodzono kolejarskie święto [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2024/m/dsc08496.jpg)
1
2
10