2018-05-09T18:49:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dzień Otwarty i spotkanie z absolwentem w ZSP w Goworowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
7
3
16

Społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie zorganizowała dziś Dzień Otwarty, podczas którego zachęcali swoich młodszych kolegów z ostatnich klas gimnazjalnych do wyboru tej szkoły. O tym, że to warto „postawić” na ZSP w Goworowie przekonywał m.in. Jakub Frydryk – jeden z absolwentów szkoły a obecnie bankowiec i lider stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

Uczniowie III klas szkół gimnazjalnych już niebawem wybrać będą musieli dalszą ścieżkę na swojej edukacyjnej drodze. W dokonaniu właściwego wyboru pomóc może – przynajmniej części z nich – dzisiejsza akcja zorganizowana przez uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie. W przygotowanie Dnia Otwartego zaangażowali się wszyscy wychowankowie placówki. Specjalnie na tę okazję młodzież przygotowała część artystyczną „Kocham Cię, Szkoło!” opartą na kanwie popularnego teleturnieju emitowanego na jednym z kanałów telewizji publicznej.

- Nie chcemy Wam przedstawiać naszej oferty edukacyjnej „na sucho”. Chcemy Wam pokazać klimat jaki tu panuje, chcemy żebyście mogli porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, z nauczycielami z absolwentami, żebyście mogli dowiedzieć się jak tu jest, jak było, jak się tu czują. Jak można uczyć się i kochać szkołę, do której się chodzi. W szkole spędzacie sześć do ośmiu godzin dziennie, co daje 1/3 dnia. Musi więc to być miejsce dla Was bardzo przyjazne, do którego będziecie chętnie przychodzić, które chętnie będziecie odwiedzać – mówił do młodzieży dyrektor ZSP w Goworowie, Janusz Frydryk.

Jednym z punktów Dnia Otwartego było – wzorem lat poprzednich – spotkanie z absolwentem. Tym razem do szkoły po kilkunastu latach od zdanej w 2001 roku matury wrócił Jakub Frydryk – dziś prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, przedsiębiorca i bankowiec oraz lider ruchu społecznego Bezpartyjne Miasto.

- W moich czasach szkoła nie wyglądała tak jak teraz. Teraz macie halę gimnastyczną, salę komputerową, salę do nauki języka angielskiego, siłownię. Tak naprawdę, wszystko czego potrzebujecie macie tu, na miejscu. Nie musicie daleko szukać. A chwile spędzone w szkole, które wspominam to, oprócz nauki, także świetna zabawa. Poznajemy ludzi, którzy potem wywierają na nas wpływ, który później kiełkuje w nas i w przyszłości pokazuje nam jak wielki wpływ szkoła średnia ma na nasze dalsze życie zawodowe, prywatne i społeczne – mówił w rozmowie z młodzieżą Jakub Frydryk.

Młodzież gimnazjalna uczestnicząca w Dniu Otwartym miała okazję dokładnego zapoznania się z ofertą edukacyjną, zwiedzenia zaplecza edukacyjnego i rozmowy ze starszymi kolegami.

Rekrutacja do szkół średnich – liceów i techników – rusza już od 10 maja.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×