2015-05-14T14:50:25+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Miejskim Zakładzie Komunikacji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
0
W ramach dnia otwartego w MZK tłumy ostrołęczan skorzystały z możliwości zwiedzenia zajezdni, bezpłatnej przejażdżki elektrycznym autobusem oraz wielu innych przygotowanych atrakcji. Wśród zwiedzających były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz nieco starsi klienci miejskiego przewoźnika.

Już od wczesnych godzin porannych zajezdnia MZK przy ulicy Kołobrzeskiej zapełniła się zwiedzającymi. Na miejsce przywiózł wszystkich chętnych specjalnie przygotowany elektryczny autobus – najnowszy nabytek Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

- Specjalnie na dzień otwarty uruchomiliśmy dodatkową linię obsługiwaną przez elektrobus, którym każdy, kto chciał zwiedzić naszą zajezdnię mógł bezpłatnie do nas dojechać. Wśród licznych atrakcji zorganizowanych w ramach dnia otwartego, z całą pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Przygotowaliśmy gry i zabawy dla dzieci, konkursy wiedzy o MZK i Ostrołęce, konkurencje sportowe, pokaz ratownictwa i wiele innych. Cały czas do dyspozycji zwiedzających były nasze autobusy elektryczne, którymi można się było bezpłatnie przejechać. Pracownicy MZK oprowadzali po terenie zajezdni pokazując najciekawsze jej zakamarki i elementy, odpowiadali na zadawane pytania – powiedział nam Ryszard Chrostowski, prezes zarządu MZK Sp. z o.o..

Wśród zwiedzających najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło także dorosłych klientów miejskiego przewoźnika. Największym powodzeniem wśród odwiedzających cieszyły się przejażdżki elektrobusem.

- Przejechałem się tym nowym autobusem elektrycznym i jestem pod niemałym wrażeniem ciszy jaka panuje wewnątrz podczas jazdy. Mój synek mógł także usiąść za kierownicą ogromnego autobusu i bardzo mu się to miejsce spodobało. Już zapowiedział, że chce zostać kierowcą autobusu – tak swoje wrażenia opisywał nam pan Jacek, mieszkaniec Ostrołęki.

W ramach dnia otwartego odbyły się m.in. pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej i straży miejskiej, konkursy z nagrodami czy zajęcia ze „Świetlicobusem”. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4