zdjecie 6098
2015-05-14T14:50:25+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Miejskim Zakładzie Komunikacji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl

W ramach dnia otwartego w MZK tłumy ostrołęczan skorzystały z możliwości zwiedzenia zajezdni, bezpłatnej przejażdżki elektrycznym autobusem oraz wielu innych przygotowanych atrakcji. Wśród zwiedzających były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz nieco starsi klienci miejskiego przewoźnika.

Już od wczesnych godzin porannych zajezdnia MZK przy ulicy Kołobrzeskiej zapełniła się zwiedzającymi. Na miejsce przywiózł wszystkich chętnych specjalnie przygotowany elektryczny autobus – najnowszy nabytek Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

- Specjalnie na dzień otwarty uruchomiliśmy dodatkową linię obsługiwaną przez elektrobus, którym każdy, kto chciał zwiedzić naszą zajezdnię mógł bezpłatnie do nas dojechać. Wśród licznych atrakcji zorganizowanych w ramach dnia otwartego, z całą pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Przygotowaliśmy gry i zabawy dla dzieci, konkursy wiedzy o MZK i Ostrołęce, konkurencje sportowe, pokaz ratownictwa i wiele innych. Cały czas do dyspozycji zwiedzających były nasze autobusy elektryczne, którymi można się było bezpłatnie przejechać. Pracownicy MZK oprowadzali po terenie zajezdni pokazując najciekawsze jej zakamarki i elementy, odpowiadali na zadawane pytania – powiedział nam Ryszard Chrostowski, prezes zarządu MZK Sp. z o.o..

Wśród zwiedzających najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło także dorosłych klientów miejskiego przewoźnika. Największym powodzeniem wśród odwiedzających cieszyły się przejażdżki elektrobusem.

- Przejechałem się tym nowym autobusem elektrycznym i jestem pod niemałym wrażeniem ciszy jaka panuje wewnątrz podczas jazdy. Mój synek mógł także usiąść za kierownicą ogromnego autobusu i bardzo mu się to miejsce spodobało. Już zapowiedział, że chce zostać kierowcą autobusu – tak swoje wrażenia opisywał nam pan Jacek, mieszkaniec Ostrołęki.

W ramach dnia otwartego odbyły się m.in. pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej i straży miejskiej, konkursy z nagrodami czy zajęcia ze „Świetlicobusem”. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098