2015-05-14T14:50:25+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Miejskim Zakładzie Komunikacji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
W ramach dnia otwartego w MZK tłumy ostrołęczan skorzystały z możliwości zwiedzenia zajezdni, bezpłatnej przejażdżki elektrycznym autobusem oraz wielu innych przygotowanych atrakcji. Wśród zwiedzających były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz nieco starsi klienci miejskiego przewoźnika.

Już od wczesnych godzin porannych zajezdnia MZK przy ulicy Kołobrzeskiej zapełniła się zwiedzającymi. Na miejsce przywiózł wszystkich chętnych specjalnie przygotowany elektryczny autobus – najnowszy nabytek Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

- Specjalnie na dzień otwarty uruchomiliśmy dodatkową linię obsługiwaną przez elektrobus, którym każdy, kto chciał zwiedzić naszą zajezdnię mógł bezpłatnie do nas dojechać. Wśród licznych atrakcji zorganizowanych w ramach dnia otwartego, z całą pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Przygotowaliśmy gry i zabawy dla dzieci, konkursy wiedzy o MZK i Ostrołęce, konkurencje sportowe, pokaz ratownictwa i wiele innych. Cały czas do dyspozycji zwiedzających były nasze autobusy elektryczne, którymi można się było bezpłatnie przejechać. Pracownicy MZK oprowadzali po terenie zajezdni pokazując najciekawsze jej zakamarki i elementy, odpowiadali na zadawane pytania – powiedział nam Ryszard Chrostowski, prezes zarządu MZK Sp. z o.o..

Wśród zwiedzających najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło także dorosłych klientów miejskiego przewoźnika. Największym powodzeniem wśród odwiedzających cieszyły się przejażdżki elektrobusem.

- Przejechałem się tym nowym autobusem elektrycznym i jestem pod niemałym wrażeniem ciszy jaka panuje wewnątrz podczas jazdy. Mój synek mógł także usiąść za kierownicą ogromnego autobusu i bardzo mu się to miejsce spodobało. Już zapowiedział, że chce zostać kierowcą autobusu – tak swoje wrażenia opisywał nam pan Jacek, mieszkaniec Ostrołęki.

W ramach dnia otwartego odbyły się m.in. pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej i straży miejskiej, konkursy z nagrodami czy zajęcia ze „Świetlicobusem”. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3